Ukrainā tiesā pirmo Krievijas kara noziedznieku

 
©Ekrānuzņēmums/twitter

Ukrainā par civiliedzīvotāja nogalināšanu tiesas priekšā saukts Krievijas armijas tanku nodaļas komandieris Vadims Šišimarins.

Šis ir pirmais gadījums, kad tiesas priekšā saukta Krievijas militārpersona par civiliedzīvotāja slepkavību šī kara laikā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka šis 21 gadu vecais krievu karavīrs 28.februārī noslepkavojis neapbruņotu Sumu apgabala Čupakhivkas ciema iedzīvotāju, kurš pa ceļa malu stūma velosipēdu.

Pirms tam kolonnu, kurā atradās seržants Šišimarins, iznīcinājusi Ukrainas armija. Bēgot viņš kopā ar vēl četriem kolēģiem no automātiem atklāja uguni uz privāto automašīnu un to nolaupīja.

Pēc tam iebrucēji ar nolaupīto automašīnu iebrauca ciematā. Tur viņi ieraudzīja vīrieti, kurš atgriezās mājās un runāja pa telefonu. Šišimarins ar automātu vairākas reizes iešāva 62 gadus vecajam vīrietim galvā, to nogalinot. Šišimarinam draud desmit līdz 15 gadu ilgs cietumsods vai mūža ieslodzījums.

Visticamāk, tuvāko dažu dienu laikā Ukrainas tiesā tiks izskatītas vēl divas citas lietas par Krievijas kara noziegumiem, tostarp izvarošanā un slepkavībā apsūdzēts okupantu karavīrs Mihails Romanovs, atsaucoties uz The Guardian" vēsta TV3. Mihails Romanovs tiek apsūdzēts par ielaušanos kādā mājā Brovarskas apgabalā, kur nogalinājis vīrieti, bet pēc tam atkārtoti izvarojis viņa sievu, vienlaikus ‘’draudot viņai un viņas nepilngadīgajam bērnam ar vardarbību un ieročiem’’.