Krievija izsludina meklēšanā žurnālistu Ņevzorovu

© AFP/Scanpix/Leta

Krievijas Iekšlietu ministrija meklēšanā izsludinājusi žurnālistu Aleksandru Ņevzorovu, pret kuru ierosināta krimināllieta par "viltus ziņu" izplatīšanu par Krievijas armiju.

Bijušais Valsts domes deputāts un televīzijas raidījumu vadītājs atrodas ārzemēs.

Par krimināllietu Izmeklēšanas komiteja paziņoja vēl 22.martā. Kriminālvajāšana sākta saistībā ar paziņojumu sociālajos tīklos par Krievijas armijas veikto Mariupoles dzemdību nama sabombardēšanu. Žurnālists publicēja arī bombardēšanā cietušo cilvēku fotogrāfijas.

Žurnālists uzbrukumu dzemdību namam bija nodēvējis par tīšu. Karavīru tīši uzbrukumi civilajiem objektiem var tikt kvalificēti par kara noziegumu.

Krievijas armija noliedz, ka veiktu šādus uzbrukums. Gadījumos, kad šādi uzbrukumi tiek fiksēti, Maskava sāk apgalvot, ka uzbrukts Ukrainas karavīru pozīcijām.

Par aviācijas triecienu Mariupoles dzemdību namam Kijiva paziņoja 9.martā. Krievijas vadība vispirms apgalvoja, ka ēkā atradies Ukrainas Nacionālās gvardes štābs, bet pēc tam, ka uzbrukumu Krievijas puse vispār nav veikusi.

Pasaulē

Itālijas tiesa piespriedusi žurnālistei samaksāt 5000 eiro lielu morālo atlīdzību premjerministrei Džordžijai Meloni par viņas auguma izsmiešanu sociālajos tīklos, ko tiesa intepretēja kā "ķermeņa kaunināšanu", raksta theguardian.com.

Svarīgākais