Kosovā ir izveidota nometne ukraiņu sievietēm, kurā mācās atmīnēt. Viņu prasmes būs būtiskas pēc kara, ziņo portāls "Pravda.ua".
Praktiskais kurss ilgs 18 dienas poligonā Rietumu pilsētā Pejā. Šobrīd tur mācās 6 ukraiņu sievietes.
Tā kā ukraiņu vīrieši vecumā no 18 līdz 60 gadiem nedrīkst ceļot ārpus valsts robežām, sievietes nolēma palīdzēt šādā veidā. Viņas saprot visus ar atmīnēšanu saistītos riskus.
Instruktors Arturs Tigani pielāgoja mācību programmu situācijai Ukrainā.
Viņš sacīja, ka labprāt dalās savā pieredzē, jo labi apzinās, ar kādām grūtībām valsts saskaras pēc kara.
Pēc 1998.-1999.gada bruņotā konflikta Kosovā palika tūkstošiem nesprāgušas munīcijas, kas bija jāatrod un jāiznīcina.
Instruktors stāsta, ka šobrīd nav iespējams novērtēt, cik daudz Ukraina ir piemētāta ar mīnām un nesprāgušu munīciju. Taču citu konfliktu sekas liecina, ka problēma būs milzīga.