Otrdiena, 28.novembris

redeem Olita, Rita, Vita

arrow_right_alt Pasaulē

Levits ieradies Kijevā, lai tiktos ar Zelenski

© Ekrānuzņēmums/twitter

"Kopā ar Lietuvas, Igaunijas un Polijas prezidentiem mēs šodien sākam savu vizīti Ukrainā, lai apliecinātu absolūtu solidaritāti ar tās varonīgajiem cilvēkiem un Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski," vēsta Latvijas prezidenta Egila Levita ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Portāls NRA jau rakstīja, ka Baltijas valstu un Polijas prezidenti šodien tikas ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

Savukārt bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers, trešdienas rītā TV3 raidījumā "900 sekundes" komentējot pēkšņi izziņoto valsts prezidentu vizīti uz Kijivu, sacīja, ka tas saistīts ar drošības apsvērumiem.

Mums ir darīšana ar ļoti nekaunīgu pretinieku, kur dažādas provokācijas var būt, arī diversijas,

sacīja Zatlers, piebilstot, ka šādu vizīšu izziņošana pēdējā brīdī ir normāla prakse.

Pēc viņa paustā, ja mēs paši nepiesargāsim sevi un savu prezidentu, tad nekas labs no tā nesanāks.

"Bet šī vizīte, kur tieši Krievijas kaimiņvalstu vadītāji ierodas Kijivā, ir ļoti būtiska. Tas ir signāls, ka mēs nebaidāmies, ka mēs esam ar Ukrainu. Ir zināma analoģija ar Baltijas valstu un Polijas prezidentu vizīti Gruzijā, kas faktiski radīja pagrieziena punktu karā," uzskata bijušais prezidents.

Jau ziņots, ka otrdienas vakarā Polijas pilsētā Žešovā tikušies Baltijas valstu un Polijas prezidenti, lai pārrunātu palīdzības sniegšanas iespējas Ukrainai, liecina Levita ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Prezidenti tikušies un diskutējuši par to, kā reģionam vislabāk atbalstīt Ukrainu, aizstāvoties pret Krievijas agresiju. "Katram no mums ir ko piedāvāt," uzsver Levits.

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda pēc tikšanās tviterī norādījis, ka ir jāstiprina NATO austrumu flanga drošība, jāatbalsta Ukrainas uzņemšana Eiropas Savienībā, kā arī jānosaka stingrākas sankcijas pret Krieviju. "Vienotība ir mūsu spēks," akcentē Nausēda.

Kā ziņots, Krievijas armija Ukrainā iebruka 24.februārī, kopš tā laika valstī notiek aktīva karadarbība - okupanti mērķtiecīgi nogalina ne tikai karavīrus, bet arī mierīgos iedzīvotājus.