Piektdiena, 24.maijs

redeem Ilvija, Marlēna, Ziedone

arrow_right_alt Pasaulē

Vācija slēdz pasaulē lielāko "darknet" tirdzniecības platformu "Hydra"

© pexels.com

Vācijas policija slēgusi pasaulē lielākās nelikumīgās tumšā interneta jeb "darknet" tirdzniecības platformas "Hydra" serverus un konfiscējusi virtuālo valūtu "Bitcoin" 23 miljonu eiro vērtībā.

Izmeklēšana pret aizdomās turētajiem saistīta ar "noziedzīgas tirdzniecības platformas vadīšanu internetā komerciālā nolūkā", otrdien paziņoja Vācijas federālā kriminālpolicija BKA.

Tās paziņojumā uzsvērts, ka "ir slēgta nelegālā "darknet" tirdzniecības platforma "Hydra Market"".

Izmeklēšana par krievvalodīgo tirgum veidoto platformu sākās 2021.gada augustā un tajā piedalījušās arī ASV institūcijas, informēja BKA.

2015.gadā izveidotās "Hydra" mērķauditorija bija krievvalodīgie tirgi. Tajā tirgoja narkotikas, nozagtus kredītkaršu datus, viltotu valūtu un personu apliecinošus dokumentus, darījumos iesaistīto identitātes maskējot šifrēšanas tīklā "Tor".

BKA dati liecina, ka platformā ir ap 17 miljoniem klientu kontu un vairāk nekā 19 000 pārdevēju kontu.

2020.gadā vien "Hydra" apgrozījums sasniedza vismaz 1,23 miljardus eiro, padarot to par iespējams lielāko nelikumīgo tirgu pasaulē, pavēstīja Vācijas federālā kriminālpolicija.

Slepenais "darknet" ir pieejams tikai ar īpašu programmatūru vai autorizāciju, kas garantē lietotāju anonimitāti. Tie ir izaicinājums starptautiskajām tiesībsargājošajām institūcijām, un to darījumu apjoms īpaši pieaudzis pandēmijas laikā.

Vācijas policijas vadītā operācijā pērn tika slēgta arī "darknet" platforma "DarkMarket", kurai bija gandrīz pusmiljons lietotāju un vairāk nekā 2400 tirgotāju visā pasaulē.