Trešdiena, 21.februāris

redeem Ariadne, Eleonora

arrow_right_alt Pasaulē

Krievijā atceļ Ņetrebko koncertu, jo viņa nosodījusi karu Ukrainā

© AP/Scanpix/LETA

Novosibirskas opera atcēlusi 2.jūnijā plānoto pasaulslavenā krievu soprāna Annas Ņetrebko koncertu, jo viņa nosodījusi Krievijas iebrukumu Ukrainā.

"Šķiet, ka dzīve Eiropā un iespēja uzstāties Eiropas koncertzālēs ir svarīgāka par dzimtenes likteni," paziņoja Novosibirskas Valsts akadēmiskais operas un baleta teātris, uzsverot, ka "mūsu valstī ir talanta pārpilnība, un vakardienas elkus aizstās citi, kuriem ir skaidra pilsoniskā pozīcija".

Jau vēstīts, ka Ņetrebko daudzus gadus ir paudusi prokremliskus uzskatus, bet 2014.gadā pozēja Krievijas uzturēto kaujinieku bandu pašpasludinātās "Doņeckas tautas republikas" karogu.

Trešdien - nepilnas piecas nedēļas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā - vietnē "Facebook" publicēja ierakstu angļu valodā, kurā pauda "stingru nosodījumu karam Ukrainā", un apgalvo, ka domājot par šī kara upuriem un viņu ģimenēm".

Viņa uzsvēra, ka nav nevienas politiskās partijas biedre un nav saistīta ar kādu no Krievijas līderiem, piebilstot, ka neesot saņēmusi finansiālu atbalstu no Krievijas valdības un savus nodokļus maksā Austrijā.

"Es atzīstu no nožēloju, ka mana agrākā rīcība un paziņojumi varēja tikt nepareizi interpretēti. Patiesībā prezidentu [Vladimiru] Putinu visas dzīves laikā esmu satikusi dažas reizes," turpināja Ņetrebko.

Dziedātāja, kura marta sākumā paziņoja par pauzi savā mākslinieciskajā darbībā, informējusi, ka maija beigās atsāks koncertēt "sākotnēji Eiropā".

Tikmēr Metropoles operas direktors Pīters Gelbs atzinis, ka, neskatoties uz operas zvaigznes publiski pausto pozīciju, pagaidām nav gatavs mainīt savu lēmumu par līguma laušanu ar Ņetrebko. "Ja Anna ilgtermiņā parādīs, ka visā nopietnībā un pilnībā ir distancējusies no Putina, es būšu gatavs sarunai," viņš piebildis.

Kopš Krievija 24.februārī atkārtoti iebruka Ukrainā, Ņujorkas Metropoles opera, kur Ņetrebko pēdējos 20 gados kļuvusi par primadonnu, uz nenoteiktu laiku atcēlusi jebkādu sadarbību ar viņu. Gaidāmās uzstāšanās atcēlušas arī Minhenes un Cīrihes operas.

Pēc kara sākuma tika atcelts arī Ņetrebko un Jusifa Evazova 7.aprīlī plānotais koncerts Latvijas Nacionālajā operā.