Izraēlas premjerministrs Benets Maskavā ticies ar Putinu, lai apspriestu Ukrainas krīzi

© SCANPIX

Izraēlas premjerministrs Naftali Benets sestdien Maskavā ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un pārrunājis situāciju Ukrainā, Krievijas medijus informējis Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Kā savukārt norādījušas Izraēlas amatpersonas, saruna Kremlī ilgusi trīs stundas.

Vēlāk Izraēlas premjera birojs izplatījis paziņojumu, ka Benetam bijusi saruna ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

No Maskavas Izraēlas premjers devies uz Berlīni, lai tiktos ar Vācijas kancleru Olafu Šolcu.

Jau pirms paris dienām izskanēja runas, ka Izraēlas premjerministrs Naftali Benets esot piedāvājis starpniecību, lai izbeigtu karadarbību Ukrainā.

Benets presei atklāja, ka iepriekš telefonsarunā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu viņš sacījis, ka Izraēla esot gatava būt par vidutāju, tiesa, neminot, vai V. Putins piedāvājumu pieņēmis.

Ukrainas un Kievijas miera saunās līdz šim ir notikušu divi sarunu raundi, abi bez būtiskiem rezultātiem.

Arī Ukraina ir izteikusi vēlmi, lai sarunās ar Krieviju par kara izbeigšanu būtu starptautisks vidutājs.

"Mēs it nemaz neuzticamies Krievijas Federācijai, tāpēc mēs gribam starptautisku vidutāju," preses brīfingā sacīja Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska padomnieks Mihailo Podoļaks.

Ukrainas puse ievēro visas juridiskās formalitātes un reģistrē visus Krievijas pārkāpumus, sacīja padomnieks, apstiprinot, ka trešais sarunu raunds ar Krieviju būs nedēļās nogalē atkal, pēc visa spriežot, Baltkrievijā, jo Maskava noraidījusi iespēju rīkot sarunas citās valstīs. Viņš pieļāva, ka sarunas turpmāk varētu rīkot tādas valstis kā Turcija, Ungārija un Polija.

Video