Ukrainas armija un prokrieviskie kaujinieki apsūdz viens otru apšaudēs

© AP/Scanpix/Leta

Ukrainas valdība un Krievijas atbalstītās kaujinieku bandas Austrumukrainā piektdien atkal apmainījušās apsūdzībām par apšaudēm un citiem pamiera pārkāpumiem.

Abas puses arī ceturtdien apsūdzēja viena otru apšaudēs ar mīnmetējiem un artilēriju.

Krievija, kas pie Ukrainas robežām savilkusi aptuveni 130 000 karavīru, raisot bažas par iespējamo uzbrukumu Ukrainai, ceturtdien pauda bažas par situācijas saasināšanos Donbasā un paziņoja, ka uzmanīgi vēros notikumu attīstību.

ASV savukārt paudusi bažas, ka Maskava grasās radīt ieganstu, lai iebruktu Ukrainā.

Saskaņā ar Krievijas ziņu aģentūru "Interfax" pašpasludinātās "Doņeckas republikas" pārstāvji paziņojuši, ka piektdien no rīta apšaudīts Petrivskes ciemats. Savukārt prokrievisko bandu pašpasludinātā "Luganskas republika" ziņo par vairākām apšaudēm ar mīnmetējiem.

Ukrainas valdība savukārt ziņo, ka kaujinieki veikuši četras apšaudes, izmantojot mīnmetējus un artilēriju.

Ukrainas armija ceturtdienas vakarā paziņoja, ka neplāno veikt uzbrukumu kaujinieku pozīcijām.

Ukrainas karš ar Krieviju un tās uzturētajām prokrievisko kaujinieku bandām ilgst jau astoņus gadus, un pamiers, kas noslēgts starp abām pusēm, tiek ik pa laikam pārkāpts. Taču šonedēļ vērojams īpašs saasinājums.

Krievijas Valsts dome otrdien apstiprināja deklarāciju ar aicinājumu prezidentam Vladimiram Putinam atzīt Maskavas atbalstīto kaujinieku bandu pašpasludinātās republikas Ukrainas austrumos. Eiropas Savienība (ES) brīdinājusi Maskavu nesekot šim aicinājumam.

Pasaulē

Mākslīgais intelekts var pārkāpt pamattiesības, tajā skaitā diskriminēt cilvēkus, ja netiek ievēroti vairāki nosacījumi, teikts Latvijas Republikas tiesībsarga uzdevumā veiktajā pētījumā "Mākslīgā intelekta sistēmas un diskriminācijas aspekti". Pašlaik mākslīgā intelekta sistēmas jau ir pārkāpušas cilvēka pamattiesības tādās jomās kā nodarbinātība, izglītība, biometriskā identifikācija un pamatpakalpojumu pieejamība. Arī mākslīgā intelekta pētnieks Vitālijs Komašilovs uz tā izmantošanu raugās pesimistiski, brīdinot sabiedrību nekļūt par starptautisko korporāciju vergiem.

Svarīgākais