Šveicē rīkos referendumu, ja atbalstu gūs pilsoņu iniciatīva, aizliegta tiks visa veida obligātā vakcinācija

© Romāns Kokšarovs / F64

Šveicē tiks rīkots referendums par to, vai vakcinācijai būtu jābūt obligātai, un ja atbalstu gūs pilsoņu iniciatīva, aizliegta tiks visa veida obligātā vakcinācija, ne tikai pret Covid-19.

Šveices varasiestādes apstiprinājušas pilsoņu iniciatīvu "Par brīvību un fizisko integritāti", un tā tiks nodota balsošanai referendumā.

Federālā kanceleja piektdien apstiprinājusi parakstus, tomēr referenduma datums vēl nav izraudzīts.
Iniciatīvas autori vēl decembrī savāca 125 000 parakstu, kas ir par 25 000 vairāk nekā nepieciešams, lai rīkotu valsts mēroga referendumu.

Šveices Brīvības kustības (MLS) iniciatīvā paredzēts, ka katram cilvēkam ir tiesības izlemt, kas viņam ķermenī tiek injicēts vai implantēts.

Kaut arī iniciatīva radusies Covid-19 pandēmijas kontekstā, iniciatīvas tekstā viennozīmīgi aizliegtas jebkādas obligātās vakcinācijas formas, ne tikai saistībā ar Covid-19.
"Persona nedrīkst tikt sodīta par atteikšanos dot savu piekrišanu, nedz arī nonākt mazāk izdevīgā stāvoklī," teikts iniciatīvā.

Kaut arī Šveicē patlaban nav plānu ieviest obligātu vakcināciju pret Covid-19, iniciatīvas autori grib panākt, ka jebkāda obligātā vakcinācija ir aizliegta.

Obligāta vakcinācija pret Covid-19 ieviesta Šveices kaimiņvalstī Austrijā, kur cilvēkiem, kas atsakās vakcinēties, paredzēti ievērojami naudassodi.

Balsojums par to, vai vakcinācijai jābūt obligātai, paredzēts arī Vācijas parlamentā, un jaunais kanclers Olafs Šolcs ideju atbalsta.

Šveices veselības ministrs Alēns Bersē vairākkārt sacījis, ka Šveicē neviens netiks vakcinēts pret viņa gribu.

Tiesa gan, vēl decembrī tagadējais Šveices prezidents Ignacijo Kasiss sacīja, ka "negrib kategoriski izslēgt valsts mēroga obligātu vakcināciju" kā galīgo līdzekli.

Pasaulē

Itālijas tiesa piespriedusi žurnālistei samaksāt 5000 eiro lielu morālo atlīdzību premjerministrei Džordžijai Meloni par viņas auguma izsmiešanu sociālajos tīklos, ko tiesa intepretēja kā "ķermeņa kaunināšanu", raksta theguardian.com.

Svarīgākais