Ukraina nepieņems nekādu piekāpšanos konfliktā ar Krieviju, atzīst ministrs

© Reuters/Scanpix/Leta

Ukraina "neļaus, ka kāds uzspiestu [tai] jebkādas piekāpšanās", lai deeskalētu konfliktu ar Krieviju, otrdien paziņoja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba.

"Mēs nebūsim tādas valsts stāvoklī, kas paceļ klausuli, uzklausa lielvaras norādījumu un tam seko," ministrs paziņoja ASV raidsabiedrībai CNN.

Kuleba pauda uzskatu, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir pieļāvis kļūdu, koncentrējot karaspēku pie Ukrainas robežas, un ka Maskava ļoti maz var iegūt no pašreizējās situācijas.

Ukraina un tās Rietumu sabiedrotie ir paziņojuši, ka Krievijas īstenotā 100 000 karavīru un smagā aprīkojuma koncentrēšana gar Ukrainas austrumu robežu var būt prelūdija iebrukumam, un pieprasa Maskavai atvilkt šos spēkus.

"Viņš (Putins) pats ir nostādījis sevi šajā situācijā, neviens cits neiegrūda viņu šajā strupceļā," sacīja Kuleba.

"Krievijas izvirzīto prasību kopums ir izplānots tādā veidā, ka, ja Krievija ir gatava rīkoties godprātīgi, tad ir iespēja iziet no sarunu istabas un pateikt, ka esam vienojušies," apgalvoja Kuleba.

Ministrs savā intervijā uzsvēra, ka ir vieta diplomātijai.

Maskava pieprasa no NATO un ASV zināmas drošības garantijas, kā arī NATO paplašināšanās uz austrumiem izbeigšanu. Savukārt Rietumvalstis pieprasa, lai Krievija atvilktu karaspēku, kuru tā koncentrējusi pie Ukrainas robežas.

Pasaulē

Mākslīgais intelekts var pārkāpt pamattiesības, tajā skaitā diskriminēt cilvēkus, ja netiek ievēroti vairāki nosacījumi, teikts Latvijas Republikas tiesībsarga uzdevumā veiktajā pētījumā "Mākslīgā intelekta sistēmas un diskriminācijas aspekti". Pašlaik mākslīgā intelekta sistēmas jau ir pārkāpušas cilvēka pamattiesības tādās jomās kā nodarbinātība, izglītība, biometriskā identifikācija un pamatpakalpojumu pieejamība. Arī mākslīgā intelekta pētnieks Vitālijs Komašilovs uz tā izmantošanu raugās pesimistiski, brīdinot sabiedrību nekļūt par starptautisko korporāciju vergiem.

Svarīgākais