Ziemeļkoreja pieļauj kodolizmēģinājumu atsākšanu

© AP/Scanpix/Leta

Ziemeļkoreja ceturtdien pieļāvusi, ka varētu atsākt tālas darbības rādiusa raķešu izmēģinājumus un kodolizmēģinājumus.

Ziemeļkorejas ziņu aģentūra KCNA vēsta, ka partijas Centrālkomitejas politbiroja sēdē dots rīkojumus bruņošanās sektoram pamatīgi izpētīt visu uz laiku apturēto aktivitāšu atsākšanu. Politbirojs, visticamāk, ar to domājis Phenjanas kodolprogrammu un starpkontinentālo ballistisko raķešu programmu.

"ASV naidīgā politika un militārie draudi ir sasnieguši bīstamu robežu, kuru vairs nevar nepamanīt," ziņoja KCNA.

Politbiroja sēdē, kuru vadīja Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns, tika prezentēts ziņojums, kurā analizēti apstākļi Ziemeļkorejas pussalā un pretpasākumi ASV.

Ziemeļkorejas līderis 2018.gadā pasludināja pašnoteiktu moratoriju kodolieroču un starpkontinentālo ballistisko raķešu izmēģinājumiem, taču draudēja to atcelt pēc tam, kad 2019.gadā izjuka sarunas ar toreizējo ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Ziemeļkoreja šogad veikusi jau vairākus raķešu izmēģinājumus, tostarp izmēģinājusi hiperskaņas raķetes.

Kims pagājušajā mēnesī uzrunā partijai apliecināja savu apņemšanos īstenot bruņoto spēku modernizāciju, bet nepieminēja ASV.

Vašingtona pagājušajā nedēļā piemēroja Phenjanai jaunas sankcijas, un Ziemeļkoreja atbildēja, dubultojot izmēģinājumu skaitu, tādējādi apstiprinot savas "leģitīmās tiesības" uz pašaizsardzību.

Ziemeļkoreja arī sākusi atkal naidīgāk izteikties par ASV.

KCNA norādīja, ka politbirojs vienbalsīgi nolēmis, ka Ziemeļkorejai "jāveic rūpīgāka gatavošanās ilgstošai konfrontācijai ar ASV imperiālistiem", kā arī "jāpalielina mūsu fiziskais spēks, lai aizstāvētu" nācijas tiesības un intereses.

Pasaulē

Krievija gatavojas sākt pilna mēroga karu ar NATO – par šādu iespējamību nesen paziņoja Vācijas federālais izlūkdienests. Šo iespējamību pastiprināja arī ziņa, ka Krievijas diktators Putins gatavojas no 1. aprīļa līdz 15. jūlijam armijā iesaukt 160 000 pilsoņu vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Vai drīz varam sagaidīt okupantu pūļus pie Latvijas robežas? Jautājums ir skarbs, taču pamatots. Tomēr jāatgādina, ka militārā kontingenta papildinājums Krievijā notiek divas reizes gadā, tā ka šis ir vienkārši kārtējais iesaukums.

Svarīgākais