ASV amatpersona: Krievija jau iepriekš ir izvietojusi operatīvo darbinieku grupu, lai veiktu sabotāžas operāciju Austrumukrainā

 
©Dmitrijs Suļžics / F64

Krievija izmanto spridzināšanā apmācītus operatīvos darbiniekus, lai safabricētu ieganstu, kas attaisnotu Krievijas iebrukumu Ukrainā, piektdien paziņojusi ASV amatpersona.

ASV prezidenta Džo Baidena nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans ceturtdien paziņoja, ka Krievija "liek pamatus iespējai safabricēt ieganstu iebrukumam".

"Mums ir informācija, kas liecina, ka Krievija jau iepriekš ir izvietojusi operatīvo darbinieku grupu, lai veiktu sabotāžas operāciju Austrumukrainā," piektdien atklāja kāda ASV amatpersona.

"Operatīvie darbinieki ir apmācīti karadarbībā pilsētā un sprāgstvielu izmantošanā, lai īstenotu sabotāžas pret pašas Krievijas atbalstītajiem spēkiem," norādīja amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Amatpersona sacīja, ka Krievija tajā pašā laikā ir pastiprinājusi dezinformācijas kampaņu sociālajos medijos, tostarp publiskojusi ierakstus, kuros Ukraina apsūdzēta tiesību pārkāpumos un Rietumi apsūdzēti spriedzes vairošanā.

Amatpersona atklāja, ka saskaņā ar viņu rīcībā esošo informācija Krievija jau sākusi darbu pie provokāciju safabricēšanas, lai attaisnotu Krievijas iebrukumu un padziļinātu sašķeltību Ukrainā.

Salivans žurnālistiem sacīja, ka Krievija līdzīgu taktiku izmantojusi arī 2014.gadā, kad sagrāba savā varā Ukrainai piederošo Krimu, un tagad gatavojas rīkoties līdzīgi.