Cik daudziem Nīderlandē no Dienvidāfrikas atlidojušiem pasažieriem atklāts Covid-19 jaunais paveids?

 
©Reuters/Scanpix/LETA

Nīderlandes Nacionālais sabiedrības veselības institūts svētdien paziņoja, ka atklājis vismaz 13 inficēšanās gadījumus ar Covid-19 jaunā Dienvidāfrikas jeb omikrona paveidu 61 pasažiera vidū, kuri ieradušies divos avioreisos no Dienvidāfrikas un kuriem konstatēta inficēšanās ar Covid-19.

"Omikrona paveids līdz šim identificēts 13 pozitīvos testos. Pārbaudes vēl nav pabeigtas. Jaunais paveids var tikt atrasts citos testu paraugos," pavēstīja institūts.

Inficētie šobrīd ir ievietoti karantīnā vienā no viesnīcām, kas atrodas netālu no Shipholas lidostas, kur piektdien uz testa rezultātiem bija spiesti gaidīt visi 600 abu reisu pasažieri.

Inficētajiem karantīnā būs jāpavada septiņas dienas, ja parādīsies slimības simptomi, bet gadījumā, ja nē, tad piecas dienas.

Savukārt pasažieriem, kuru testi bija negatīvi, gadījumā, ja tie paliek Nīderlandē, jādodas pašizolācijā.

Kā ziņots, Dienvidāfrikas Republikas zinātnieki ceturtdien pavēstīja, ka konstatējuši jaunu Covid-19 variantu ar lielu skaitu mutāciju, kas vainojams straujā infekcijas gadījumu skaita pieaugumā.

Dienvidāfrikā, kas ir Covid-19 vissmagāk skartā Āfrikas valsts, vienā dienā reģistrēto jauno infekcijas gadījumu skaits kopš mēneša sākuma ir desmitkāršojies, pieaugot no 106 līdz apmēram 1200.

Reaģējot uz šo ziņu, daudzas valstis, tostarp arī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, ir apturējušas lidojumus no Āfrikas dienvidvalstīm.

Zinātnieki uzskata, ka jaunais variants var būt lipīgāks par Covid-19 delta jeb Indijas variantu, kā arī rezistentāks pret pašreizējām Covid-19 vakcīnām. Jaunā vīrusa paveida apzīmēšanai piešķirts grieķu alfabēta 15.burts - omikrons.