Sestdiena, 30.septembris

redeem Elma, Elna, Menarda

arrow_right_alt Pasaulē

Dienvidāfrikas ārste: Cilvēki ar Covid-19 jauno paveidu nesaslimst nopietni

© Reuters/Scanpix/LETA

Dienvidāfrikas iedzīvotāji, kuri inficējušies ar Covid-19 jauno omikrona paveidu, nesaslimst nopietni, pavēstījusi Dienvidāfrikas medicīniskās biedrības vadītāja Andželika Kutzē.

Līdz šim Dienvidāfrikā reģistrēti saslimšanas gadījumi nav nopietni, raidorganizācijai BBC paziņoja Kutzē.

Tomēr pētījumi par jauno paveidu vēl ir ļoti agrīnā stadijā, viņa norādīja, piebilstot, ka valstī pilnībā vakcinēti tikai 24% iedzīvotāju.

"Līdz šim vairums sūdzas par sāpošu ķermeni un nogurumu, ļoti lielu nogurumu, un mēs to redzam jaunākā paaudzē, nevis vecākiem cilvēkiem," sacīja Kutzē.

Līdz šim nav pacientu, kuri būtu uzņemti slimnīcā, viņa piebilda.

Jaunā paveida simptomi ir neparasti, taču viegli, sacīja Kutzē, piebilstot, ka viņa pirmo reizi par jauna paveida iespējamību satraukusies novembra sākumā, kad pie viņas praksē Pretorijā ieradušies pacienti ar neparastiem Covid-19 simptomiem, sūdzoties par ļoti lielu nogurumu.

Kutzē bija pirmā Dienvidāfrikas ārste, kura 18.novembrī brīdināja varasiestādes par pacientiem ar jaunu koronavīrusa paveidu.

Kā ziņots, Dienvidāfrikas Republikas zinātnieki ceturtdien pavēstīja, ka konstatējuši jaunu Covid-19 variantu ar lielu skaitu mutāciju, kas vainojams straujā infekcijas gadījumu skaita pieaugumā.

Dienvidāfrikā, kas ir Covid-19 vissmagāk skartā Āfrikas valsts, vienā dienā reģistrēto jauno infekcijas gadījumu skaits kopš mēneša sākuma ir desmitkāršojies, pieaugot no 106 līdz apmēram 1200.

Reaģējot uz šo ziņu, daudzas valstis, tostarp arī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, ir apturējušas lidojumus no Āfrikas dienvidvalstīm.

Zinātnieki uzskata, ka jaunais variants var būt lipīgāks par Covid-19 delta jeb Indijas variantu, kā arī rezistentāks pret pašreizējām Covid-19 vakcīnām. Jaunā vīrusa paveida apzīmēšanai piešķirts grieķu alfabēta 15.burts - omikrons.