Krievijā reģistrēts jauns Covid-19 nāves gadījumu rekords

 
©Sergei Malgavko/TASS/Scanpix/Leta

Krievijā aizvadītās diennakts laikā no Covid-19 nomiruši 1028 cilvēki, nāves gadījumu skaitam drūmajā pandēmijas statistikā sasniedzot jaunu rekordu, liecina trešdien apkopotās oficiālās aplēses.

Kopējais no Covid-19 mirušo cilvēku skaits Krievijā sasniedzis 226 353, kas ir augstākais rādītājs Eiropas valstu vidū.

Diennakts laikā reģistrēti 34 074 jauni inficēšanās gadījumi ar koronavīrusu.

Cilvēku vakcinācija pret Covid-19 Krievijā norit lēni. Pilnībā vakcinēti ir tikai 35% iedzīvotāju. Tikmēr vīruss turpina strauji izplatīties.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins šodien gatavojas lemt par ierobežojumu ieviešanu cīņā pret Covid-19, tostarp izsludināt brīvdienas nedēļas garumā, lai ierobežotu sociālos kontaktus.

Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins otrdien ieviesa ierobežojumus galvaspilsētā, tostarp paredzot vecāka gada gājuma cilvēkiem strādāt no mājām. Tie ir pirmie ierobežojumi kopš vasaras.

Sobjaņins otrdien pavēstīja, ka visiem maskaviešiem, kas vecāki par 60 gadiem, jāstrādā no mājām, un paplašināja prasību par obligātu vakcinēšanos pakalpojumu nozarē strādājošajiem. Jaunie noteikumi stāsies spēkā pirmdien un būs spēkā līdz februāra beigām.

Daži reģioni atjaunoja prasību par kvadrātkodu uzrādīšanu iekļūšanai sabiedriskās vietās, bet valsts mērogā nekādi stingri ierobežojumi līdz šim nav ieviesti.