Kremlis: Krievijai ir iespējas palielināt gāzes piegādes Eiropai

 
©Kaspars Krafts / F64

Krievijai ir iespējas palielināt dabasgāzes piegādes Eiropai, kur gāzes cenu būtisks kāpums negatīvi ietekmē patērētājus, ceturtdien paziņoja Kremlis.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs norādīja, ka esošie gāzes tranzīta maršruti nodrošina iespēju palielināt piegādes, pirms darbību sāks gāzesvads "Nord Stream 2", pa kuru Krievijas gāze tiks piegādāta Vācijai.

"Potenciāls ir," konferences zvanā ar žurnālistiem sacīja Peskovs. "Viss atkarīgs no pieprasījuma, līguma saistībām un komerciālajām vienošanām."

Savukārt Krievijas premjerministra vietnieks Aleksandrs Novaks trešdien paziņoja, ka "Nord Stream 2" darbības sākšana ātri stabilizētu Eiropas enerģijas tirgus, taču daļa ekspertu Eiropā uzskata, ka tādējādi Maskava cenšas mudināt regulatorus ātrāk apstiprināt gāzesvada nodošanu ekspluatācijā.

Lūgts komentēt Novaka izteikumus, Peskovs sacīja, ka Krievija varētu palielināt piegādes pa jau esošajiem maršrutiem.

Kā vēstīts, Putins trešdien paziņoja, ka Eiropas Savienība pati ir vainojama pašreizējās augstajās gāzes cenās, atsakoties no ilgtermiņa līgumiem par labu biržas cenām.