Francija vēršas pret radikālām musulmaņu organizācijām un mošejām

© AFP/Scanpix/Leta

Francija slēgs sešas mošejas un vairākas musulmaņu apvienības, kas tiek turētas aizdomās par radikālu islāmistu propagandu, otrdien paziņoja iekšlietu ministrs Žerārs Darmanēns.

Kopš 2020.gada novembra Francijā ir pārbaudīta trešdaļa no 89 lūgšanu vietām, kas "turētas aizdomās kā radikālas" un par kurām bija ziņojuši izlūkdienesti, ministrs pavēstīja laikrakstam "Le Figaro".

Pēc šīm pārbaudēm ir sākti pasākumi sešu mošeju slēgšanai, kuras atrodas piecos Francijas departamentos, sacīja ministrs.

Varas iestādes arī pieprasīs slēgt islāmistu izdevniecību "Nawa" un Melno afrikāņu aizsardzības līgu (LDNA).

"Nawa", kas bāzēta Arjēžas departamentā valsts dienvidos, "kūda uz ebreju iznīcināšanu un leģitimē homoseksuāļu nomētāšanu ar akmeņiem", sacīja Darmanēns.

LDNA, kas pērnā gada jūnijā organizēja demonstrāciju pret policijas vardarbību ASV vēstniecības priekšā Parīzē, "aicina uz naidu un diskrimināciju", sacīja iekšlietu ministrs.

Francijas augstākā administratīvā tiesa Valsts padome pagājušajā nedēļā apstiprināja valdības lēmumu slēgt "Kolektīvu pret islāmofobiju Francijā" (CCIF) un organizāciju "Baraka City".

Valdība rīkojās pēc skolotāja Samuela Patī slepkavības. 2020.gada 16.oktobrī jauns Maskavā dzimis čečenu imigrants noslepkavoja Parīzes piepilsētas skolotāju Samuelu Patī, jo viņš stundā par vārda brīvību bija audzēkņiem demonstrējis karikatūras par musulmaņu pravieti Muhamedu.

Darmanēns arī pateica, ka ir aicinājis reģionu prefektus liegt uzturēšanās atļaujas imāmiem, kurus uz Franciju nosūtījusi kāda ārvalsts.

Pasaulē

Krievija gatavojas sākt pilna mēroga karu ar NATO – par šādu iespējamību nesen paziņoja Vācijas federālais izlūkdienests. Šo iespējamību pastiprināja arī ziņa, ka Krievijas diktators Putins gatavojas no 1. aprīļa līdz 15. jūlijam armijā iesaukt 160 000 pilsoņu vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Vai drīz varam sagaidīt okupantu pūļus pie Latvijas robežas? Jautājums ir skarbs, taču pamatots. Tomēr jāatgādina, ka militārā kontingenta papildinājums Krievijā notiek divas reizes gadā, tā ka šis ir vienkārši kārtējais iesaukums.

Svarīgākais