Norvēģija atceļ gandrīz visus Covid-19 ierobežojumus

 
©Scanpix

Norvēģijas iedzīvotājiem piektdien ir iemesls svinībām, jo valdība pieņēmusi lēmumu no sestdienas atcelt gandrīz visus sabiedriskās dzīves ierobežojumus, kas bija ieviesti Covid-19 pandēmijas ierobežošanai, raksta lsm.lv

Līdzīgu lēmumu jau pieņēma Dānija, kur Covid-19 pandēmija tiek uzskatīta par savaldītu.

Norvēģi saskaitījuši, ka aizritējusi 561 diena kopš kopš 2020. gada 12. marta, kad valdība pieņēma lēmumu par karantīnas izsludināšanu, aizliedza kultūras un izklaides pasākumus, slēdza sporta klubus un frizētavas. Tieši todien Norvēģijā tika reģistrēts pirmais ar Covid-19 mirušais.

Pēc pusotra gada jāsecina, ka Norvēģija diezgan sekmīgi tikusi galā ar Covid-19 pandēmijas ierobežošanu. Valstī reģistrēti nedaudz virs 185 000 inficēšanās gadījumu, bet ar Covid-19 miruši 850 cilvēki.

Lēmumu par ierobežojumu atcelšanu Norvēģijas valdībai ļāvusi pieņemt sekmīgā iedzīvotāju vakcinācijas kampaņa. Pašlaik vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu ir saņēmuši vairāk nekā 90% iedzīvotāju vecumā virs 18 gadiem, 83% ir pilnībā vakcinēti.

Ja rēķina no visu iedzīvotāju kopskaita, tad 76,2% ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu, 66,5% ir pilnībā vakcinēti.

“Tagad mēs varam dzīvot gandrīz tāpat kā pirms pandēmijas. Nedomāju, ka viss būs tāpat kā iepriekš. Manuprāt, koronavīruss turpinās mūs ietekmēt visu atlikušo mūžu, uz labu vai uz ļaunu,” piektdien preses konferencē uzsvēra aizejošās Norvēģijas valdības vadītāja Erna Sūlberga.

Valdība gan uzsver, ka dažas prasības paliek spēkā. Piemēram, cilvēkiem, kam būs pozitīvs Covid-19 tests, jāievēro pašizolācija. Pašvaldībām būs tiesības ieviest vietējā līmeņa prasības attiecībā uz cilvēku pulcēšanos un sejas masku lietošanu.