Vašingtonā pie ASV Kapitolija saspringta situācija; policija bažījas par vardarbības izcelšanos

 
©SCANPIX

Saspringta situācija sestdien valda Vašingtonā pie ASV Kapitolija, kur pulcējās bijušā prezidenta Donalda Trampa piekritēji, lai piedalītos demonstrācijas to atbalstam, kuri arestēti saistībā ar 6.janvāra iebrukumu Kapitolijā. Policija bažījas par vardarbības izcelšanos, vēsta lsm.lv.

Ineses Liepiņas sagatavotais sižets LTV raidījumā "Panorāma" vēsta, ka tuvu Kapitolijam sestdien tikt nav iespējams - to jau no krietna attāluma ieskauj metāla žogi. Tos uzslēja jau nedēļas vidū, jo plānots, ka sestdien te protestam pulcēsies ievērojams skaits cilvēku.

Protesta mērķis ir paust neapmierinātību par apsūdzībām kas izvirzītas bijušā ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītājiem, kuri 6. janvārī sarīkoja grautiņus un ielauzās parlamenta ēkā. Sadursmēs toreiz dzīvību zaudēja vairāki cilvēki, vairāki tika ievainoti.

Vašingtonā pusdienas laikā bija karsts, un gaiss - sutīgs. Pie Kapitolija slejas žogi, visur redzami drošības spēki un pulcējas žurnālisti. Pašus protestētājus gan vēl neredz. Vienīgais cilvēks, kas šeit ir ar plakātu, ir vīrs, kurš ir pret sestā janvāra notikumiem.

Situācija gan visdrīzāk varētu mainīties vēlāk, bet, vai tie būs simti vai tūkstoši demonstrantu, kas te pulcēsies, nav zināms.

Drošības iestādes uzsver, ka ir gatavas dažādiem scenārijiem, taču pagaidām vismaz oficiāli pauž, ka pulcēšanās, visdrīzāk, nepāraugs vardarbībā.