Krievija piespriež "Facebook", "Twitter" un "WhatsApp" naudassodus

© Reuters/Scanpix

Krievija piemērojusi interneta gigantiem "Facebook", "Twitter" un "WhatsApp" naudassodus par Krievijas lietotāju datu neuzglabāšanu vietējos serveros, ceturtdien paziņoja valsts informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas uzraudzības dienests "Roskomnadzor".

Krievijas valdība cenšas pastiprināt kontroli pār tīmekļa Krievijas segmentu un veido tā dēvēto suverēno internetu. Valdība paziņojusi, ka ārvalstu tehnoloģiju uzņēmumiem Krievijas lietotāju dati ir jāglabā Krievijā.

Maskavas Taganskas rajona tiesa ceturtdien "Facebook" piemēroja 15 miljonu rubļu (173 000 eiro) naudassodu un "Twitter" 17 miljonu rubļu (196 000 eiro) naudassodu par atkārtotiem pārkāpumiem, bet "WhatsApp" par pirmreizēju pārkāpumu noteikta soda nauda četru miljonu rubļu (46 000 eiro) apmērā.

"Facebook" un "Twitter" pirmo reizi par šo pārkāpumu naudassodi tika piemēroti pagājušajā gadā, bet jūlijā līdzīgu sodu saņēma arī "Google".

Pēdējos mēnešos Krievija vērsusies tiesās pret ārvalstu tehnoloģiju kompānijām, sevišķi sociālajiem tīkliem par satura nedzēšanu pēc varasiestāžu prasības.

Kremļa kritiķi uzskata, ka valdība izmanto par ieganstu nepilngadīgo aizsardzību un cīņu pret ekstrēmismu, lai aizvāktu saturu, kas saistīts ar opozīciju.

Protestos opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atbalstam janvārī varasiestādes apsūdzēja interneta platformas par jaukšanos Krievijas iekšlietās, nedzēšot ierakstus, kuros nepilngadīgie aicināti piedalīties demonstrācijās.

"Facebook' un "Google" ir piemērotas sodanaudas par to, ka tie nav dzēsuši saturu, kuru Krievija uzskata par nelegālu, bet "Twitter" darbība Krievijā šogad tika bremzēta.

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais