Vācija maina pieeju Covid-19 pandēmijai

© Zumapress/Scanpix

Pēc tam, kad pilnībā potēto skaits sasniedzis gandrīz 60% no iedzīvotāju kopskaita, Vācijā sākušās debates par pieejas maiņu Covid-19 pandēmijai.

Ziemeļreinas-Vestfālenes federālā zeme piektdien pārtrauca masveida kontaktu izsekošanu inficēšanās gadījumos, un drīzumā to pašu gatavojas darīt arī Bādene-Virtemberga, trešdien paziņojusi zemes Veselības ministrija.

Tas nozīmē, ka restorānu, kinoteātru vai muzeju apmeklētājiem vairs nevajadzēs atstāt savus personīgos datus.

Līdz šim dati bija nepieciešami, lai veselības aprūpes sistēmas amatpersonas inficēšanās gadījumos varētu noskaidrot inficētā cilvēka kontaktpersonas.

Situācija ir mainījusies, jo pieaug vakcinēto un izslimojušo skaits, norādījis ministrijas pārstāvis.

Saskaņā ar Roberta Koha institūta (RKI) datiem līdz šim vakcinēti 49,9 miljoni cilvēku jeb 59,4% no iedzīvotāju kopskaita, bet pirmo poti saņēmuši 53,5 miljoni jeb 64,4%.

Turpmāk par svarīgāko indikatoru kļūs Covid-19 pacientu hospitalizācijas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju.

Līdz šim galvenā uzmanība tika pievērsta jaunu inficēšanās gadījumu skaitam septiņu dienu periodā.

Taču šī rādītāja nozīme mazinās, palielinoties potēto skaitam, kas pasargāts no smagiem simptomiem.

Pasaulē

Amerikā 1967. gada 12. janvārī nomira 73 gadus vecais Džeimss Bedfords. Viņš jau ilgu laiku slimoja ar nieru vēzi, tā metastāzes bija sasniegušas plaušas. Tomēr pēc nāves Džeimss netika kremēts vai apglabāts zārkā - viņš kļuva par pirmo cilvēku, kurš tika iesaldēts ar mērķi atdzīvināt vēlāk, kad zinātne un tehnoloģijas būs pietiekami attīstītas, lai viņu varētu izglābt. Ar stāstu dalās “postimees.ee”.

Svarīgākais