Gandrīz 90% Vācijas uzņēmumu piedzīvojuši kiberuzbrukumus

© Reuters/Scanpix

Gandrīz 90% Vācijas uzņēmumu pēdējos mēnešos piedzīvojuši kiberuzbrukumus, liecina jauns informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju asociācijas "Bitkom" pētījums.

Ziņojumā uzsvērts, ka pērn un šogad pieaudzis kiberuzbrukumu skaits, kuros tiek paralizētas informācijas un ražošanas sistēmas un tiek pieprasīts izpirkums, lai atgūtu pieeju tām.

Datu zādzība, spiegošana un sabotāža skārusi gandrīz 90% uzņēmumu, secinājusi "Bitkom".

Kiberuzbrukumu nodarītais kaitējums aplēsts 220 miljardi eiro gadā, kas ir par vismaz 50% vairāk nekā 2018.gadā un 2019.gadā. Šajos gados zaudējumi tika aplēsti 103 miljardi eiro gadā.

Pētījuma ietvaros intervētie uzņēmumu pārstāvji ziņoja par incidentiem 59% uzņēmumu, kuros kopš pandēmijas sākuma darbiniekiem iespējams strādāt attālināti.

"Ar darbinieku nosūtīšanu mājās nepietiek," sacīja "Bitkom" prezidents Ahims Bergs. Viņu ierīces ir jānodrošina, komunikāciju kanāli jāaizsargā un paši jāinformē par kiberuzbrukumu riskiem.

Aptuveni 9% aptaujāto uzņēmumu norādīja, ka kiberuzbrukumi apdraudējuši to pastāvēšanu.

Pētījums atklāja, ka uzņēmumi sākuši vairāk investēt informācijas tehnoloģiju drošībā. 39% uzņēmumu norādīja, ka atvēlējuši tam vairāk naudas, un 24% atklāja, ka atvēlējuši ievērojami vairāk līdzekļu.

Pasaulē

Eiropas Savienībai (ES) ir jāgatavojas iespējamībai, ka jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps varētu noteikt apjomīgus muitas tarifus tās eksportam un jāsadarbojas, lai cīnītos pret šādiem pasākumiem, otrdien sacīja Vācijas vicekanclers un ekonomikas ministrs Roberts Hābeks.

Svarīgākais