ASV poti pret Covid-19 saņēmuši 70% pieaugušo amerikāņu

 
©ZUMAPRESS.com/Scanpix/Leta

ASV pirmdien ar gandrīz mēneša aizkavēšanos sasniedza prezidenta Džo Baidena izvirzīto mērķi panākt, lai 70% pieaugušo amerikāņu saņemtu vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu.

Tas notika laikā, kad jaunākais Covid-19 vilnis ir novedis līdz tādam pacientu hospitalizācijas līmenim, kāds iepriekš bija pieredzēts tikai pagājušajā vasarā.

Baidena administrācija sākotnēji bija izvirzījusi Neatkarības dienu 4.jūlijā par termiņu, līdz kuram sapotēt ar vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu 70% pieaugušo amerikāņu un pasludināt uzvaru pār pandēmijas ļaunāko posmu.

Vakcinācijas tempu krišanās, sevišķi politiski konservatīvajos Dienvidu un Vidējo Rietumu štatos, kā arī starp jauniešiem, cilvēkiem ar zemākiem ienākumiem un rasu minoritāšu vidū, neļāva laikus sasniegt šo mērķi.

Lai gan tagad ASV ir pilnīgi vakcinēti 60,6% pieaugušo un 49,7% visu iedzīvotāju, ASV atpaliek no ziemeļu kaimiņvalsts Kanādas, kas sāka savu vakcinācijas kampaņu vēlāk, bet tagad ir pilnīgi vakcinējusi 59% iedzīvotāju.

ASV jaunāko Covid-19 vilni veicina lipīgais delta variants, kura dēļ vienas dienas jauno Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis līdz apmēram 70 000.

ASV slimnīcās tiek uzņemti vidēji vairāk nekā 6200 jaunu Covid-19 pacientu dienā, savukārt jauno nāves gadījumu skaits pārsniedz 300 dienā.

"Šie gadījumi ir koncentrēti kopienās ar zemākiem vakcinācijas tempiem," reportieriem sacīja Baltā nama Covid-19 grupas koordinators Džefs Ziencs. "Katrs trešais no visiem gadījumiem ASV pagājušonedēļ notika Floridā un Teksasā," viņš piebilda.