Turcijā pēc neveiksmīgā 2016.gada puča mūza ieslodzījums piespriests jau 3000 cilvēku

 
©AFP/Scanpix

Pēc 2016.gada jūlijā notikušā militārā apvērsuma neveiksmīgā mēģinājuma Turcijā jau 3000 personām, kas apsūdzētas par dalību pučā, piespriests mūza ieslodzījums, otrdien vēsta aģentūra "Anadolu".

Vairāk nekā 1600 no šiem notiesātajiem piespriests "pastiprināts mūža ieslodzījums", kas kopš 2002.gada, kad Turcija atteicās no nāvessoda, ir augstākais soda mērs un neparedz apžēlošanas iespēju.

Kopumā 289 prāvās cietumsodi piespriesti 4890 cilvēkiem, bet šobrīd turpinās vairs tikai viena prāva.

Spriedumus 87 prāvās jau apstiprinājusi Turcijas Augstākā apelāciju tiesa, un tas nozīmē, ka šajās prāvās taisītie spriedumi jau ir galīgi.

Naktī uz 2016.gada 15.jūliju armija mēģināja gāzt prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, taču pučs tika apspiests. Pučistu sadursmēs ar islāmistu valdībai lojālajiem spēkiem gāja bojā vairāk nekā 250 cilvēki, bet vairāk nekā 2000 tika ievainoti.

Ankara apvērsuma organizēšanā vaino ASV trimdā dzīvojošo islāma sludinātāju un kādreizējo Erdogana līdzgaitnieku Fetullu Gilenu, kura vadītā kustība ir pasludināta par teroristisku organizāciju.

Gilens šīs apsūdzības kategoriski noliedz.

Tajā pašā laikā autoritārais Erdogana režīms puču izmantojis kā aizbildinājumu jebkādas opozīcijas un neatkarīgo mediju pilnīgai apklusināšanai.