Eksperti: Bēgļu plūsma no Afganistānas pieaug

 
©Reuters/Scanpix

Cilvēku skaits, kas bēg no vardarbības Afganistānā, atkal pieaug, brīdina eksperti.

Izglītību ieguvušie afgāņi cenšas nodrošināties ar stipendijām un investīcijām un dodas uz kaimiņvalstīm vai Turciju, norādīja Kabulā bāzētās domnīcas "Afghanistan Analysts Network" pārstāvis Tomass Rutigs.

Daudzi citi cenšas nokļūt Irānā.

Dažos gadījumos no Afganistānas prom dodas veselas autokolonnas, dažkārt kopā ar armijas un policijas auto.

Palielinājusies migrācija uz Turciju caur Irānu.

Turcijā Vanas provincē, kas robežojas ar Irānu, ir pilns ar migrantiem no Afganistānas, apliecināja šīs provinces cilvēktiesību apvienības IHD pārstāvis Mehmets Karatašs.

Robežu katru dienu šķērso apmēram 1000 migrantu, ziņu aģentūrai DPA iepriekš medijos izskanējušo informāciju apstiprināja Karatašs.

Tie, kas bēg no Afganistānas, ir kara bēgļi, pat ja daži no viņiem varasiestādēm apgalvo, ka devušies labākas dzīves meklējumos, norādīja Rutigs.

Pēdējā laikā drošības situācija Afganistānā ievērojami pasliktinājusies.

Kopš maija sākuma, kad tika uzsākts ārvalstu karaspēka izvešanas pēdējais posms, talibu nemiernieki ieņēmuši ceturto daļu Afganistānas rajonu un iekļuvuši arī vairāku provinču galvaspilsētās.

Vairākās provincēs neregulārie bruņotie formējumi šobrīd sniedz atbalstu drošības spēkiem, un novērotāji bažījas, ka valsts var ieslīgt vēl vienā pilsoņkarā.