Sestdiena, 24.februāris

redeem Diāna, Dina, Dins

arrow_right_alt Pasaulē

Ričards Brensons iecerējis doties kosmosā jau šomēnes

© Reuters/Scanpix/Leta

Britu miljardieris Ričards Brensons iecerējis doties kosmosā jau šomēnes, un, ja viņa plāni īstenosies, tas notiks vairākas dienas pirms interneta tirdzniecības lieluzņēmuma "Amazon" dibinātāja Džefa Bezosa lidojuma izplatījumā.

Brensona kosmosa lidojumu uzņēmuma "Virgin Galactic" ceturtdien izplatītajā paziņojumā teikts, ka 70 gadus vecā miljardiera pirmais lidojums kosmosā notiks jau 11.jūlijā, ja to nekavēs laikapstākļi vai neradīsies tehniskas problēmas.

"Virgin Galactic" izmanto lidmašīnu, kas sasniedz lielu augstumu, un tad no tās tiek palaists neliels kosmosa kuģis ar cilvēkiem, kas dažas minūtes pavada virs Kārmāna līnijas - robežas starp Zemes atmosfēru un kosmisko telpu.

Brensona nolūks ir, izmantojot "Virgin Galactic", piedāvāt iespēju par samaksu doties kosmosā. Pēc Brensona lidojuma paredzēti vēl divi izmēģinājuma lidojumi, bet regulārus komerciālus lidojumus plānots sākt nākamgad.

Savukārt "Amazon" dibinātājs Bezoss plāno pirmo reizi doties kosmosā 20.jūlijā. Arī viņš savā kosmosa kuģī "New Shepard" pavadīs izplatījumā tikai dažas minūtes.

Bezosa uzņēmums "Blue Origin" ceturtdien paziņoja, ka starp četriem cilvēkiem, kas piedalīsies šajā lidojumā, būs 82 gadus vecā Valija Fanka. Viņa tika gatavota kosmosa lidojumam 60.gados, taču starp astronautiem tā arī nenonāca, jo ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde tolaik deva priekšroku vīriešu sūtīšanai izplatījumā.

Arī 57 gadus vecā Bezosa mērķis ir piedāvāt komerciālus lidojumus kosmosā.