"Sputnik V" apstiprināšana ES atlikta līdz rudenim

 
©Ekrānšāviņš

Krievijas izstrādātās Covid-19 vakcīnas "Sputnik V" apstiprināšana Eiropas Savienībā (ES) tiek atlikta līdz rudenim vai pat gada beigām, vēsta aģentūra "Reuters", atsaucoties uz informētiem avotiem.

Kā norāda "Reuters", Krievijas puse līdz noteiktajam datumam - 10. jūnijam - nav sniegusi nepieciešamos datus par vakcīnas klīniskajiem izmēģinājumiem.

Agrāk tika prognozēts, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) varētu maijā vai jūnijā pieņemt lēmumu, vai apstiprināt vai neapstiprināt "Sputnik V" izmantošanu ES.

Tikmēr Krievijas Tiešo investīciju fonds, kas finansē "Sputnik V" ražošanu un nodarbojas ar tās izplatīšanu ārzemēs, noraidīja "Reuters" interpretāciju.

"Lai arī lēmuma pieņemšana par procedūras veikšanas termiņiem ir EZA prerogatīva, "Sputnik V" komanda cer uz vakcīnas reģistrācijas saņemšanu divu mēnešu laikā," teikts fonda paziņojumā. Fonds arī apgalvo, ka sniedzis visus nepieciešamos dokumentus.

Šobrīd "Sputnik V" ir apstiprināts izmantošanai divās ES valstīs - Ungārijā un Slovākijā, taču ne ES līmenī. Vakcīnu nav apstiprinājusi arī Pasaules Veselības organizācija (PVO), lai gan līgumi par "Sputnik V" piegādēm noslēgti ar vairākiem desmitiem valstu.