Krievijā kādā Kazaņas skolā apšaudē nogalināti 9 cilvēki

 
©Yegor Aleyev/TASS/Scanpix/Leta

Krievijā Tatarstānas reģiona galvaspilsētā Kazaņā otrdien noticis bruņots uzbrukums skolai, un atbilstoši jaunākajai informācijai apšaudē dzīvību zaudējuši deviņi cilvēki - skolotāja, skolas darbiniece un septiņi skolēni, vēsta ziņu aģentūra "Interfax", atsaucoties uz reģiona prezidenta biroju un Iekšlietu ministriju.

Ievainots 21 cilvēks, tostarp 18 skolēni.

Kā vēsta "Radio Brīvība", atsaucoties uz Tatarstānas Veselības ministriju, no vairāk nekā 20 hospitalizētajiem seši atrodas reanimācijā.

Krievijas mediji sākotnēji ziņoja, ka dzīvību zaudējuši deviņi līdz 13 cilvēki.

Aizturēts aizdomās turētais - 19 gadus vecais Iļnazs Gaļavijevs.

Informēts avots "Interfax" pieļāvis, ka viņam, iespējams, bijis līdzzinātājs, bet skolā neitralizēts spridzeklis, tomēr Tatarstānas prezidents Rustams Miņņihanovs vēlāk telekanālam "Rossija 24" sacīja, ka uzbrucējs darbojies viens.

Kazaņā tika sākotnēji ieviests pretterorisma operācijas režīms, kas vēlāk atcelts. Ierosināta krimināllieta par slepkavību.

12.maijs Tatarstānā būs sēru diena.

Gaļavijevs 28.aprīlī saņēmis ieroča nēsāšanas atļauju, un viņam bijusi gludstobra medību šautene "Hatsan escort PS", pavēstīja Krievijas Valsts domes deputāts Aleksandrs Hinšteins.

Atbilstoši deputāta informācijai skolā apsardzes nav bijis.

Gaļavijevs pats agrāk mācījies šajā skolā, bet pēdējos četrus gadus mācījies koledžā, vēsta "Radio Brīvība".

Lietotnes "Telegram" kanālā "Jedu v Tatarstan" ("Braucu uz Tatarstānu") publicēts aizdomās turētā pratināšanas video, un tajā viņš stāsta, ka apzinājies sevi par dievu un ka visus neieredz.

Ņemot vērā Kazaņā notikušo traģēdiju, Krievijas prezidents Vladimirs Putins licis Krievijas Nacionālās gvardes vadītājam Viktoram Zolotovam izstrādāt jaunus noteikumus par ieroču veidiem, kas var atrasties civilistu īpašumā.

Kremlī norādīja, ka dažkārt kā medību ieroči tiek reģistrēti ieroči, kas citās valstīs tiek izmantoti kā kaujas ieroči.

Visās Tatarstānas mācību iestādēs jau šobrīd tiek īstenoti pastiprināti drošības pasākumi.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!