Dānijā mīkstinās virkni pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus

 
©Reuters/Scanpix/Leta

Dānijas politiskās partijas otrdien vienojušās mīkstināt virkni ierobežojumu, kas noteikti jaunā koronavīrusa izplatības apturēšanai.

No ceturtdienas visi skolēni no pirmās līdz astotajai klasei varēs atsākt mācības skolās klātienē. Vecāku klašu skolēniem būs jāgaida līdz 21.maijam.

"Valdībai ir svarīgi, ka mēs saglabājam atbildīgu līdzsvaru, lai mēs varētu atgriezties pie iespējami normālas dzīves, nezaudējot kontroli pār epidēmiju," paziņoja tieslietu ministrs Niks Hekerups.

No ceturtdienas darbu varēs atsākt teātri un kinoteātri, uzņemot līdz 2000 skatītāju, kuriem ir jābūt sertifikātam, ka viņiem pēdējās 72 stundās bijis negatīvs koronavīrusa tests, viņi ir vakcinēti vai nesen atlabuši no Covid-19.

No ceturtdienas restorānu apmeklētājiem vairs nebūs jārezervē galdiņi pusstundu iepriekš. Tāpat iekštelpās būs atļauts pulcēties līdz 25 cilvēku.

Arī festivāli varēs uzņemt vairāk apmeklētāju, taču maksimālais skaits nedrīkstēs pārsniegt 2000. Attiecīgi lielie mūzikas festivāli nevarēs pulcēt lielu cilvēku skaitu un otro gadu pēc kārtas atcelts Roskildes mūzikas festivāls, kuru parasti apmeklē ap 130 000 cilvēku.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!