Indijā diennakts laikā no Covid-19 miruši 3689 cilvēki

 
©AFP/Scanpix/Leta

Indijā 24 stundu laikā no Covid-19 miruši 3689 cilvēki, kas ir jauns vienas dienas rekords, liecina valdības svētdien publiskotie dati.

Aizvadītajā diennaktī Indijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 392 488 cilvēkiem un kopējais inficēšanās gadījumu skaits valstī sasniedzis 19,5 miljonus.

Covid-19 upuru skaits Indijā pārsniedz 3000 jau četras dienas pēc kārtas, bet jauno inficēšanās gadījumu skaits jau desmito dienu pēc kārtas pārsniedz 300 000.

No Covid-19 Indijā kopumā miruši 215 542 cilvēki, liecina valdības publiskotie dati.

Tomēr, kā uzskata daudzi eksperti, ņemot vērā nepietiekamos testēšanas apjomus un nepilnīgo nāves gadījumu uzskaiti, patiesie skaitļi varētu būt daudz lielāki.

Indijas slimnīcās trūkst gultasvietu un skābekļa balonu, tās ir pārpildītas un vairs nespēj uzņemt visus pacientus.

Indijā no sestdienas Covid-19 vakcīnai var pieteikties visi iedzīvotāji, kas vecāki par 18 gadiem, taču vakcīnu trūkuma dēļ tikai daļa štatu var nodrošināt vakcināciju.

Kamēr federālā valdība kavējas ieviest vispārēju karantīnas režīmu, vairāk nekā desmit Indijas štatu un teritoriju ir ieviesuši kaut kādus ierobežojumus, cenšoties samazināt vīrusa izplatības tempu.

Federālā valdība bažījas, ka vēl vienam karantīnas režīmam būs iznīcinoša ietekme uz ekonomiku.

Valdība tikusi kritizēta par to, ka martā un aprīlī atļāva reliģiskus svētkus un politiskus mītiņus ar miljoniem cilvēku piedalīšanos piecos štatos, kur kopš tā laika piedzīvoti vīrusa uzliesmojumi. Cilvēki šajos pasākumos nevalkāja maskas un neievēroja sociālo distancēšanos.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!