Pasaulē ar Covid-19 saslimušo skaits pārsniedzis 150 miljonus

© Caro / Oberhaeuser/Scanpix/Leta

Pasaulē inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta kopumā jau vairāk nekā 150 miljoniem cilvēku, liecina aģentūras AFP piektdien publiskotās aplēses.

Kopš pandēmijas sākuma reģistrēti 150,3 miljoni inficēšanās gadījumu.

Kopš februāra vidus diennaktī konstatēto inficēto skaits ar Covid-19 pasaulē ir palielinājies vairāk nekā divas reizes. Pēc vīrusa otrā viļņa, kas ilga no oktobra līdz janvārim, jauno Covid-19 gadījumu skaits nedaudz pārsniedz 350 000 dienā, bet tagad tas pakāpies līdz 821 000 dienā, ziņo AFP, kas balstās uz valstu sniegtajiem oficiālās statistikas datiem.

Indijā pēdējo septiņu dienu laikā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 2,5 miljoniem cilvēku - vidēji 357 000 gadījumu dienā, kas ir 30 reizes vairāk nekā februāra vidū.

Indijā infekcijas straujā izplatība daļēji tiek skaidrota ar jaunu vīrusa variantu, bet daļēji ar politiskiem un reliģiskiem masu pasākumiem, kuri rīkoti, nerēķinoties ar pandēmiju. Slimnīcās trūkst gultasvietu un skābekļa balonu, tās ir pārpildītas un vairs nespēj uzņemt visus pacientus.

Vislielākais kopējais saslimušo skaits ir ASV (32,3 miljoni), Indijā (18,8 miljoni) un Brazīlijā (14,6 miljoni).

Pēc inficēšanās ar jauno koronavīrusu kopš pandēmijas sākuma pasaulē miruši gandrīz 3,2 miljoni cilvēku.

Pasaulē

Nobela prēmija ekonomikā 2024. gadā tika piešķirta Daronam Acemoglu, Džeimsam Robinsonam un Saimonam Džonsonam, kuri izskaidroja pasaulei, kāpēc dažas valstis kļūst bagātas un attīstās, kamēr citas ir iestrēgušas pagātnē, un kāpēc progress un tehnoloģijas noved pie valsts labklājības tikai dažās vietās, kamēr citās ne, raksta BBC.