"Sputnik V" vakcīna tiks ražota vairākās Eiropas Savienības valstīs

© Reuters/Scanpix/Leta

Krievijas Covid-19 vakcīnas "Sputnik V" izstrādātājs pirmdien paziņoja, ka nodrošinājis līgumus par vakcīnas ražošanu vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs.

Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs paziņoja, ka viņa organizācija nodrošinājusi "līgumus ar kompānijām no Itālijas, Spānijas, Francijas un Vācijas par "Sputnik V" ražošanas uzsākšanu".

Pēc Dmitrijeva teiktā, līgumi ļaus piegādāt "Sputnik V" Eiropas tirgum, "kad to būs apstiprinājusi Eiropas Zāļu aģentūra (EZA)".

EZA šomēnes uzsāka "Sputnik V" paātrinātas vērtēšanas procedūru, sperot svarīgu soli, lai ES eventuāli tiktu apstiprināta pirmā vakcīna, kas nav ražota rietumvalstīs.

Ungārija jau ir apstiprinājusi "Sputnik V" un sākusi vakcīnas izmantošanu. Čehija un Slovākija arī pasūtījušas "Sputnik V" devas un norāda, ka uz ES apstiprinājumu negaidīs.

Itālijas un Krievijas Tirdzniecības palātas pārstāvis sakariem ar presi Stefano Madži otrdien pavēstīja, ka Itālijas un Šveices farmācijas uzņēmums piekritis ražot Itālijā "Sputnik V".

Pasaulē

Dzelzceļa projekts "Rail Baltica" nedrīkst kļūt par kārtējo apsēstību un uzticības jautājumu Igaunijas Reformu partijai, kas jāīsteno tāpat kā iepriekš, neizvēloties līdzekļus un neskaitot naudu, un par kuru jebkāda būtiska diskusija ir aizliegta, paziņojis Igaunijas Centra partijas priekšsēdētājs Mihails Kolvarts, kurš savu viedokli paudis Igaunijas nacionālajai raidorganizācijai ERR ("err.ee").

Svarīgākais