Īrija iesaka uz laiku apturēt "AstraZeneca" vakcīnas izmantošanu

 
©ZUMAPRESS.com/Scanpix/Leta

Īrijas vakcinācijas darba grupa svētdien ieteica uz laiku apturēt Lielbritānijas un Zviedrijas uzņēmuma "AstraZeneca" izstrādātās Covid-19 vakcīnas izmantošanu, šādi reaģējot uz ziņojumiem, ka dažiem pieaugušajiem, kas saņēmuši šīs vakcīnas poti, izveidojušies asins recekļi.

"Nacionālā Imunizācijas konsultatīvā padome (NIAC) iesaka, ka, sākot ar šo rītu, "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnas injicēšana uz laiku tiek atlikta," paziņojumā norādīja Īrijas medicīnas jomas vecākās amatpersonas vietnieks Ronans Glins.

Šāda rekomendācija ir piesardzības pasākums pēc "Norvēģijas Zāļu pārvaldes sniegtās informācijas par četriem jauniem ziņojumiem, kad pieaugušajiem pēc vakcinācijas bijuši nopietni gadījumi ar asins recekļiem," skaidroja amatpersona.

Dānija, Norvēģija un Islande ceturtdien paziņoja, ka piesardzības nolūkos uz laiku aptur potēšanu ar "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnu, jo dažiem pacientiem pēc potēšanās izveidojušies asins recekļi.

Pirmā par šo lēmumu paziņoja Dānijas Veselības pārvalde.

Solis sperts "pēc ziņām par nopietniem gadījumiem ar asins recekļiem cilvēkiem, kas potēti ar "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnu", teikts pārvaldes paziņojumā.

Taču Dānijas Veselības pārvalde piebilda, ka "šobrīd nav noteikts, ka pastāv saikne starp vakcīnu un asins recekļiem".

EZA dati liecina, ka līdz 9.martam no vairāk nekā trīs miljoniem cilvēku, kas saņēmuši vakcīnu Eiropas Ekonomikas zonā, 22 gadījumos cilvēkiem pēc sapotēšanās izveidojušas asins recekļi.

Austrija pirmdien paziņoja, ka aptur devu izmantošanu no "AstraZeneca" vakcīnu sūtījuma, jo pēc potes saņemšanas no "nopietnām asins recēšanas problēmām" mirusi kāda 49 gadus veca medmāsa.

Piesardzības nolūkos arī Latvija, Lietuva, Igaunija un Luksemburga apturējušas šīs "AstraZeneca" sērijas izmantošanu. Šīs sērijas devas tika nosūtītas uz 17 Eiropas valstīm.

Taču Dānija nolēma apturēt visu tai piegādāto "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnu izmantošanu, un līdzīgu lēmumu pieņēmušas arī Islande un Norvēģija.

EZA trešdien paziņoja, ka sākotnējā izmeklēšana liecina, ka "AstraZeneca" vakcīna, visticamāk, nav bijusi vainojama medmāsas nāvē Austrijā.

Dānija savu lēmumu plāno pārskatīt pēc divām nedēļām. Gaidāms, ka "AstraZeneca" vakcīnu neizmantošana aizkavēs Dānijas vakcinācijas kampaņu.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!