Pagājušajā gadā reģistrēti vairāk nekā 400 vardarbīgi incidenti, kuros cietuši veselības aprūpes nozares darbinieki, kas cīnās pret jaunā koronavīrusa pandēmiju, teikts ziņojumā, ko otrdien publiskojusi nevalstiskā organizācija "The Safeguarding Health in Conflict Coalition".
Organizācija publiskojusi interaktīvo karti, kurā atspoguļoti 1172 vardarbīgi incidenti, kuros 2020.gadā cietuši veselības aprūpes nozares darbinieki vai iestādes. Organizācija norādījusi, kas tas ir aplēstais minimums.
Vairāk nekā trešā daļa šo incidentu ir tieši saistīti ar Covid-19, un ziņojumā minēti vairāki piemēri.
Meksikā medmāsai uzbruka un viņu ievainoja grupa cilvēku, kuri apsūdzēja viņu vīrusa izplatīšanā. Savukārt Dakarā iedzīvotāji, kuri nevēlējās Covid-19 upuru apbedīšanu netālu no savām mājām, apmētāja sociālos darbiniekus ar akmeņiem.
Anglijas pilsētā Birmingemā veselības aprūpes nozares darbinieku apvainoja un apspļaudīja kaimiņš.
80% uzbrucēju bijuši civiliedzīvotāji, bet draudi nākuši arī no varasiestādēm.
Ēģiptē veselības aprūpes nozares darbinieki, kuri kritizēja režīma reakciju uz pandēmiju, tika aizturēti un apsūdzēti nepatiesas informācijas izplatīšanā un par piederību teroristu organizācijai.
Organizācija "Insecurity Insight", kas izveidoja interaktīvo karti, reģistrējusi arī 802 vardarbīgus gadījumus valstīs, kurās norisinās konflikti, tostarp, slimnīcu spridzināšanu Jemenā un ārstu nolaupīšanu Nigērijā.
"Karte parāda, ka vardarbība un iebiedēšana, kas vērsta pret veselības aprūpi, 2020.gadā patiešām bija globāla krīze, kas skāra 79 valstis," paziņoja "Insecurity Insight" direktore Kristīne Ville.
"Safeguarding Health in Conflict Coalition" prezidents un dibinātājs Leonards Rubenšteins aicināja valdības aizsargāt veselības aprūpes nozares darbiniekus, tostarp cīnīties pret dezinformāciju.