Baltkrievijas Ģenerālprokuratūra šobrīd izskata jautājumu par Baltkrievijas vēsturiskā baltsarkanbaltā karoga, kas kļuvis par protestu kustības simbolu, aizliegšanu, piektdien pavēstīja valsts televīzija.
Ģenerālprokuratūra izskata vairāk nekā 100 pilsoņu kolektīvo iesniegumu, kurā pieprasīts baltsarkanbalto karogu, kas bija Baltkrievijas valsts karogs pēc PSRS sabrukuma, atzīt par ekstrēmistisku un aizliegt tā publisku demonstrāciju, piektdien pavēstīja telekanāls "Balrus 1".
"Šobrīd mēs gatavojam dokumentu paketi, lai baltsarkanbalto karogu un citu simboliku atzītu par ekstrēmistisku," telekanāla ēterā sacīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Anželika Kurčaka.
"[Baltkrievijas autoritārajam līderim Aleksandram] Lukašenko ir jāsaprot, ka simbolikas aizliegšana cilvēku galvās neko nemainīs", savā kanālā lietotnē "Telegram" norādīja Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska.
"Aizliedzot nacionālo simboliku un piesavinoties sev valsts simboliku, [Lukašenko] tikai popularizē tautā baltsarkanbalto karogo, jo tas kļūst par taisnīguma, goda un vienotības simbolu," skaidroja Cihanouska.
"Prokuratūras paziņojumā teikts par 100 pilsoņu petīciju. Bet es esmu pārliecināta, ka petīcija šī karoga aizsardzībai savāks simtus tūkstošus parakstu," norādīja opozīcijas līdere.
Tajā pat dienā uzaicinājums parakstīt petīciju pret to, ka baltsarkanbaltais karogs tiek atzīts par ekstrēmistisku, publicēts vietnē "Petitions.by".
"Baltsarkanbaltais karogs, kas bija Baltkrievijas valsts karogs no 1991. līdz 1995.gadam, ir nemateriālās kultūras vērtību paraugs," teikts petīcijā.
Petīcijā pieprasīts izbeigt baltkrievu vajāšanu par simbolikas izmantošanu, kā arī atzīt baltsarkanbalto karogu par vēstures un kultūras mantojumu.
Protesti pret Lukašenko režīmu Baltkrievijā nerimst kopš 9.augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām. Par to uzvarētāju tika pasludināts līdzšinējais prezidents Lukašenko, tomēr opozīcija apsūdz režīmu plašā vēlēšanu rezultātu viltošanā un pieprasa viņa atkāpšanos.