Pāvests vakcinējies pret Covid-19

© SIPA/SCANPIX/LETA

Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks trešdien vakcinējies pret Covid-19, vēsta mediji.

Pirmie par šo notikumu pavēstīja ASV bāzētais jezuītu tīmekļa medijs "America" un Argentīnas laikraksts "La Nacion". Ar vēsti klajā nākuši žurnālisti, kas ir pāvesta privāti draugi.

Vatikāns pagaidām šo informāciju nav oficiāli komentējis, bet pāvests iepriekš norādījis, ka grasās vakcinēties šonedēļ.

Vatikāna pārstāvis sakariem ar presi Mateo Bruni apliecināja, ka Vatikānā vakcinācijas kampaņa ir sākusies.

Pāvests intervijā, kas Itālijas telekanālos tika pārraidīta svētdien, sacīja, ka no ētiskā skatu punkta ikvienam ir jāvakcinējas pret Covid-19.

"Es uzskatu, ka no ētiskā skatu punkta visiem ir jāvakcinējas, jo no tā ir atkarīga citu cilvēku veselība un dzīvība," sacīja pāvests.

"Nākamajā nedēļā mēs sāksim vakcināciju šeit [Vatikānā], un es jau esmu pierakstījies, mums tas ir jādara," uzsvēra katoļu baznīcas galva.

"Eksistē šis [vakcīnu] pašnāvnieciskais noraidījums, ko es nespēju izskaidrot, bet šodien mums ir jāvakcinējas," norādīja pāvests.

Iepriekš tika paziņots, ka Francisks martā grasās apmeklēt Irāku.

Kopš pandēmijas sākuma tā būs pirmā pāvesta ārzemju vizīte.

Pasaulē

Ukrainas ārlietu ministrs Andrijs Sibiha Kremļa pasludināto trīs dienu pamieru nosauca par "farsu" un rakstīja, ka Krievija turpina uzbrukumus visā frontes līnijā. Pēc viņa datiem, Maskava pamieru ir pārkāpusi 734 reizes. "Current Time" korespondents 8. maija naktī bija frontes līnijas tuvumā Limanas virzienā un runāja ar Ukrainas karavīriem par to, ko viņi redz savās pozīcijās un ko viņi gaida.

Svarīgākais