Virszemē veiksmīgi nogādāti visi Čīles kalnrači

© Scanpix

Virszemē trešdien veiksmīgi nogādāts pēdējais no 33 avarējušās Čīles šahtas kalnračiem, kas desmit nedēļas bija iesprostoti pazemē.

Kā pēdējais virszemi glābšanas kapsulā "Fēnikss" sasniedza nelaimē nokļuvušās maiņas vecākais Luiss Ursua.

Sagaidot maiņas vecāko, Čīles prezidents Sebastjans Pinjera viņu apsveica, "jo jūs pildījāt savu pienākumu, dodoties prom pēdējais gluži kā kuģa kapteinis".

Ursua tiek godināts par palīdzību pārējiem iesprostotajiem izdzīvot pirmās 17 dienas, pirms kontaktu ar viņiem izdevās nodibināt glābšanas vienībām.

Pēdējais no pazemē iesprostotajiem strādniekiem drošībā nogādāts aptuveni 22 stundas pēc pirmā kalnrača nonākšanas virszemē.

Kalnrači no 622 metru dziļuma ar īpaši šim mērķim pagatavotu glābšanas kapsulu tika nogādāti virszemē, katrs ceļā pavadot aptuveni 15 minūtes. Šī kapsula ir četrus metrus augsts tērauda cilindrs, kas ietver divarpus metrus augstu tērauda režģu būri 53 centimetru diametrā.

Izglābtie nogādāti slimnīcā. Kā atzina veselības ministrs Haime Manjaličs, strādnieku veselības stāvoklis ir daudz labāks, nekā gaidīts.

Glābšanas operācija sākās otrdien pēc plkst.23.15 pēc vietējā laika (trešdien, plkst.5.15 pēc Latvijas laika), kad pazemē tika nogādāts tehniskais eksperts. Savukārt pirmais iesprostotais kalnracis virszemi sasniedza plkst.00.10 (plkst.6.10 pēc Latvijas laika).

33 kalnrači bija iesprostoti Sanhosē raktuvēs kopš 5.augusta, kad viņus aptuveni 700 metru dziļā pazemē pārsteidza iegruvums.

Pasaulē

Kamēr pa Rīgas ielām laiski klaiņo retais iebraucējs, tikmēr Čehijas galvaspilsētu katru gadu apmeklē astoņi miljoni tūristu. Prāgas iedzīvotājiem par to nemaz nav prieks. Tūristu pūļi ierodas pilsētā galvenokārt pēc lētā alkohola. Ko piedāvā pilsētas vadība? To pētījuši mediju platformas “Deutsche Welle” (DW) žurnālisti.

Svarīgākais