Ekspertu komanda nākusi klajā ar ieteikumiem NATO darbības uzlabošanai

 
©PA/Scanpix/Leta

Gadu pēc Francijas prezidenta Emanuela Makrona izteikumiem, ka NATO piedzīvo "smadzeņu nāvi", ekspertu komanda nākusi klajā ar konkrētiem ieteikumiem NATO darbības uzlabošanai.

Ekspertu komanda tika izveidota pēc Vācijas ierosinājuma pēc Makrona izteikumiem, kas izraisīja asas debates starp sabiedrotajiem.

Ziņojumā, kas trešdien iesniegts 30 NATO dalībvalstīm, iekļauti konkrēti ierosinājumi NATO darbības uzlabošanai, tostarp ierosināta ciešāka sadarbība, biežāk rīkojot dalībvalstu ārlietu ministru sanāksmes vai citu veidu sanāksmes, piemēram, dalībvalstu iekšlietu ministru sanāksmes terorisma apspriešanai, ziņo aģentūra DPA.

Eksperti arī rekomendējuši paātrināt veidu, kādā NATO politiski reaģē uz draudiem drošībai vai starptautiskām krīzēm. Pašlaik dalībvalstīm var būt nepieciešamas vairākas dienas, lai nāktu klajā ar kopīgu paziņojumu.

Ziņojumā iekļauti 140 konkrēti ieteikumi, liecina DPA rīcībā esošā informācija. Ziņojums tiks apspriests NATO dalībvalstu ārlietu ministru sanāksmē otrdien.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs pēc tam kopā ar dalībvalstīm nāks klajā ar rīcības plānu. Mērķis ir pabeigt to līdz NATO nākamajam samitam, kas gaidāms 2021.gada otrajā ceturksnī.

NATO birojs atteicās komentēt ziņojumu, bet apstiprināja, ka tāds ir saņemts.

Gaidāms, ka ziņojums tiks publiskots nākamajā nedēļā pēc NATO dalībvalstu ārlietu ministru sanāksmes.

Makrons pagājušajā gadā intervijā žurnālam "Ekonomist" izteicās, ka NATO piedzīvo "smadzeņu nāvi", neko nedarot attiecībā uz Turcijas vienpusējo militāro intervenci Sīrijā.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!