Zviedrija ierobežo pulcēšanos līdz 8 cilvēkiem

© AFP/SCANPIX/LETA

Pieaugot ar jauno koronavīrusu inficēto skaitam, Zviedrija pirmdien paziņojusi, ka no 24.novembra būs ļauts pulcēties ne vairāk par astoņiem cilvēkiem.

Līdz šim Zviedrijā bija atļauts pulcēties no 50 līdz 300 cilvēkiem, atkarībā no pasākuma veida.

Zviedrijas premjerministrs Stēfans Levēns norādīja, ka šis ir bezprecedenta pasākums, kas nepieciešams vīrusa izplatības ierobežošanai.

Zviedrija piektdien ziņoja par 5990 jauniem Covid-19 gadījumiem, kas ir lielākais diennakts laikā reģistrētais saslimušo skaits kopš pandēmijas sākuma.

Zviedrijā, kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 10,3 miljonus, līdz šim inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 177 355 cilvēkiem, no kuriem 6164 ir miruši.

Astoņu cilvēku limits attieksies tikai uz publiskiem pasākumiem un pulcēšanos, piemēram, sporta un kultūras pasākumiem, jo valdībai nav tiesību aizliegt pulcēšanos cilvēku mājās.

Skolas un restorāni turpinās darboties, bet restorānos jau ir noteikts, ka pie viena galdiņa drīkst sēdēt maksimums astoņi cilvēki.

Valdība arī rekomendējusi netikties ar cilvēkiem ārpus savas mājsaimniecības.

Levēns šodien brīdināja, ka situācija pasliktināsies.

"Paliks sliktāk. Izpildiet savu pienākumu un uzņemieties atbildību par vīrusa izplatības apturēšanu," sacīja Levēns. "Neejiet uz sporta zāli, neejiet uz bibliotēku, nerīkojiet ballītes."

Pagājušajā nedēļā valdība paziņoja, ka no 20.novembra līdz februāra beigām bāri un restorāni vairs nedrīkstēs tirgot alkoholu pēc plkst.22.

Mediji ziņo, ka daudzi klubi un bāri nedēļas nogalē bija pārpildīti, jauniešiem izmantojot pēdējo iespēju izklaidēties vēlu naktī.

Levēns sacīja, ka jaunie ierobežojumi ir nepieciešami, jo mazāk cilvēku pašreiz ievēro rekomendācijas nekā pavasarī.

Pavasarī pietika ar rekomendācijām, lai vairums cilvēku ievērotu distancēšanos un atceltu savus plānus, sacīja premjerministrs, piebilstot, ka tagad tā nav.

Pasaulē

Katru piektdienu Krievijas Tieslietu ministrija papildina savu tā saucamo ārvalstu aģentu sarakstu. Sarakstā iekļautie cilvēki automātiski tiek ieskaitīti valsts ienaidnieku kārtā – viņiem draud naudas sodi un pēc tam arī kriminālatbildība par to, ka viņi sociālajos tīklos nav norādījuši savu statusu vai arī nav iesnieguši, piemēram, valsts pieprasītos nepieciešamos ziņojumus par saiknēm ar ārzemēm. Par to, kā izpaužas šīs represijas un karš pret saviem pilsoņiem, informāciju apkopojuši ziņu platformas “www.currenttime.tv” žurnālisti.

Svarīgākais