Vācijā slēdz krogus un nosaka citus Covid-19 ierobežojumus

 
©Scanpix/EPA

Centienos apturēt Covid-19 izplatību Vācijā tiks slēgti bāri un krogi, kā arī tiks noteikti strikti ierobežojumi cilvēku iespējām pulcēties vienkopus, paredzēts jaunajā valdības plānā, kas nonācis ziņu aģentūras DPA rīcībā.

Plāns tiks prezentēts trešdien kancleres Angelas Merkeles videokonferencē ar 16 federālo zemju premjeriem.

Cilvēki publiskās vietās varēs tikties vienīgi ar savas mājsaimniecības un vēl vienas citas mājsaimniecības locekļiem, paredzēts plānā, kas stāsies spēkā 4.novembrī un būs spēkā līdz mēneša beigām.

Bāri, klubi, krogi un līdzīgas iestādes piedāvās tikai ēdienus līdzņemšanai, nakšņošana viesnīcās būs atļauta vienīgi tad, ja tam būs nopietni iemesli, kinoteātri, teātri, sporta objekti, arī fitnesa centri un peldbaseini, tiks slēgti.

Skolas un bērnudārzi turpinās darbu, bet tur būs noteiktas stingras higiēnas prasības.

Jaunu koronavīrusa gadījumu skaits Vācijā šobrīd ir augstāks nekā pandēmijas pirmās kulminācijas laikā martā un aprīlī.

Testēšanas apjomi ir palielinājušies, bet arī inficēšanās gadījumus skaits pieaudzis, kā tiek skaidrots, sabiedrisku tikšanos un naktsdzīves rezultātā. Šo tendenču dēļ ierobežojumi jau ieviesti vairākos reģionos, arī Berlīnē.

Kopš pandēmijas sākuma Vācijā apstiprināti 450 000 inficēšanās gadījumu, reģistrēti vairāk nekā 10 000 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumu.

Roberta Koha institūts trešdien paziņoja, ka pēdējās 24 stundās reģistrēti teju 15 000 inficēšanās gadījumu, kas ir jauns rekords kopš pandēmijas sākuma.

Vācijas valdība izskata iespēju ieviest striktu karantīnu. Tā būtu līdzīga tai, ko jau šobrīd izmanto Velsā. Iedzīvotājiem liegts doties ārpus savām mājām, bet veikalos pieejami tikai noteiktu kategoriju produkti.

Ekrānšāviņš no twitter.com

Ekrānšāviņš no twitter.com

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!