Makrons sola pastiprināt vēršanos pret islāma ekstrēmistiem

 
©AP/SCANPIX/LETA

Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien paziņojis, ka tiks apstiprinātas darbības pret islāma ekstrēmistiem.

"Tas nenozīmē, ka būs vairāk paziņojumu," norādīja Makrons, kurš četras dienas pēc vēstures skolotāja slepkavības, kas satriekusi visu franču sabiedrību, ieradies Parīzes priekšpilsētā. "Mūsu līdzpilsoņi sagaida rīcību. Šī rīcība tiks aktivizēta."

Cita starpā Elizejas pils saimnieks pavēstīja, ka tiks likvidēta kāda ar palestīniešu radikālo islāmistu kustību "Hamas" saistīta organizācija, kas "tieši iesaistīta" skolotāja slepkavībā.

Lēmums aizliegt "Hamas" dibinātāja vārdā nosaukto "Šeiha Jasina kolektīvu" tiks pieņemts trešdienas kabineta sēdē, paziņoja prezidents.

Kā ziņots, 18 gadus vecais čečenu imigrants Abdullahs Anzorovs piektdien noslepkavoja vēstures skolotāju Samuelam Patī, kas saviem audzēkņiem bija rādījis pravieša Muhameda karikatūras.

Skolotājs Patī tika noslepkavots Parīzes rietumu piepilsētā Konflānā-Sentonorīnā pie skolas, kurā viņš strādāja.

Policija vēlāk slepkavu sašāva, un no gūtajiem ievainojumiem viņš mira.

Pirmdien Francijas policija sarīkoja kratīšanas aizdomās par saistību ar islāma radikāļu tīkliem turētu cilvēku mājās.

Varasiestādes ir solījuši stingri vērsties pret naida izplatīšanu, radikālisma sludinātājiem un citiem elementiem, kas apdraud Francijas drošību.

Makrons pēc slepkavības paudis nopietnas bažas, ka starp Francijas musulmaņiem ir naidīgi elementi, kas cenšas uzspiest kopienām konservatīvus islāma uzskatus. Prezidents to nodēvējis par islāmistu separātismu.

Savukārt iekšlietu ministrs Žeralds Dermanēns šonedēļ paziņojis, ka Francijai uzbrucis ienaidnieks no pašu vidus.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!