Cīņā ar pandēmiju Vācija noslēdz reģionu pie Austrijas robežas

 
©EP/SCANPIX/LETA

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos, Vācijas dienvidos reģionā, kas robežojas ar Austriju, aptuveni 106 000 iedzīvotāju dots rīkojums uzturēties mājās un atstāt tās tikai absolūtas nepieciešamības gadījumā.

Tie ir vieni no stingrākajiem ierobežojumiem, kas ieviesti Vācijā kopš pandēmijas sākuma.

Berhtesgādenes apriņķī, kas atrodas Bavārijas federālās zemes dienvidaustrumos, rīkojums par maksimālu uzturēšanos mājās stājās spēkā šodien plkst.14 (plkst.15 pēc Latvijas laika).

Austrijas pilsēta Kuhla robežas otrajā pusē vīrusa straujās izplatīšanās dēļ tika noslēgta jau pagājušajā nedēļā.

Pirmdienas vakarā Berhtesgādenes apriņķī uz 100 000 iedzīvotāju septiņu dienu periodā bija reģistrēti 272,8 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir krietni vairāk par noteiktajiem 35 un 50 gadījumiem, ko sasniedzot reģionālajām varasiestādēm jāizsludina stingrāki ierobežojumi.

Berhtesgādenes apriņķī slēgtas visas skolas, bērnudārzi, atpūtas centri un restorāni. Publiska pulcēšanās ir aizliegta, izņemot reliģiskus pasākumus, un viesnīcas ir slēgtas, izņemot, ja piedāvā naktsmītnes cilvēkiem, kas ceļo darba darīšanās.

Iedzīvotājiem ļauts atstāt mājas tikai, lai dotos uz darbu, iegādātos pirmās nepieciešamības preces un sportotu vai pastaigātos svaigā gaisā.

Stingrie ierobežojumi būs spēkā divas nedēļas.

Uzliesmojums Berhtesgādenes apriņķī ir pašreiz lielākais jaunā koronavīrusa uzliesmojums Vācijā, lai gan inficēto skaits aug visā valstī, raisot bažas, ka varasiestādes drīz vairs nespēs izsekot visu inficēto cilvēku kontaktus.