Itālija ievieš obligātus Covid-19 testus iebraucējiem no Francijas

 
©AP/SCANPIX/LETA

Itālija pirmdien ieviesusi obligātus Covid-19 testus visiem iebraucējiem no Parīzes un citām Francijas vietām, kur ir augsti inficēšanās radītāji.

Paskaidrojot šo lēmumu sociālajā tīklā "Facebook", Itālijas veselības ministrs Roberto Speranca rakstīja, ka situāciju Eiropā nedrīkst novērtēt par zemu, un aicināja uz lielāku piesardzību.

"Itālijai šodien klājas labāk nekā citām valstīm, bet joprojām nepieciešama liela piesardzība, lai neapdraudētu pūliņus, kas ieguldīti līdz šim," noradīja ministrs.

Itālija bija pirmā Rietumu valsts, ko skāra jaunā koronavīrusa pandēmija, bet pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas martā un stingru ierobežojumu ievērošanas situācija tika pakļauta kontrolei.

Taču kopš jūlija vidus saslimušo skaits atkal sācis straujāk pieaugt un līdz ar skolu atvēršanu šomēnes pieaugušas bailes par otro inficēšanās vilni.

Saskaņā ar Eiropas Slimību novēršanas un kontroles centra (ECDC) datiem 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju Itālijā ir 34.

Salīdzināšanai Spānijā šis rādītājs ir 300,5, Francijā 192,5 un Vācijā 25,9.