Lesbas salas nometnē Covid-19 atklāts vairāk nekā 200 migrantiem

 
©REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunajā nelegālo imigrantu izvietošanas nometnē Lesbas salā vairāk nekā 200 cilvēkiem konstatēta inficēšanās ar Covid-19, pirmdien paziņojusi Grieķijas valdība.

Lesbas salā pēc ugunsgrēkiem, kas pirms aptuveni divām nedēļām izcēlās Morijas nometnē, bez pajumtes palika vairāk nekā 12 000 nelegālo imigrantu, pamatā afgāņi, sīrieši un dažādu Āfrikas valstu pilsoņi.

Viņu izmitināšanai salā tika iekārtota jauna pagaidu telšu nometne.

Valdības preses pārstāvis paziņoja, ka Covid-19 testi veikti 7064 cilvēkiem, kas iekārtoti jaunajā nometnē, un 234 no viņiem konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu.

Saslimušo vidējais vecums ir 24 gadi un lielākajai daļai no viņiem nav simptomu, atklāja valdības preses pārstāvis.

Pārbaudīti arī 160 cilvēki, galvenokārt policisti un administratīvie darbinieki, kas bijuši kontaktā ar saslimušajiem, bet nevienam no viņiem Covid-19 nav atklāts.

Grieķijas varasiestādes uzskata, ka ugunsgrēkus Morijas nometnē tīši izraisīja paši imigranti, kas nebija apmierināti ar Covid-19 pandēmijas dēļ ieviestajiem ierobežojumiem.

Pēc ugunsgrēkiem migranti vairākas naktis pavadīja, guļot ceļa malās improvizētās teltīs, un sarīkoja vismaz divus protestus, pieprasot atļauju pamest salu.

Varasiestādēm izdevies lielu daļu migrantu pārliecināt pārcelties uz jauno nometni, taču citi turpina nakšņot ceļmalās un olīvkoku audzēs nodegušās Morijas nometnes tuvumā.

Grieķijā pēdējā laikā jauno Covid-19 gadījumus skaits bieži pārsniedzis 300 diennaktī un pieaug arī no Covid-19 mirušo skaits.

Valstī līdz šim inficēšanās ar jauno koronavīrusu konstatēta vairāk nekā 15 000 cilvēku, no kuriem 338 ir miruši.

Lesbas salas nometnē atklātie 234 saslimšanas gadījumi šai statistikā vēl nav iekļauti.