Tūkstošiem cilvēku Minskā protestē pret Lukašenko režīmu [papildināts]

© Reuters/Scanpix/Leta

Minskā desmitiem tūkstoši cilvēku svētdien piedalās varasiestāžu nesankcionētos protestos pret Baltkrievijas autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu.

Vairāki neatkarīgie mediji aplēsuši, ka Minskā protestos piedalījušies vairāki desmiti tūkstoši cilvēku, bet izdevums "Naša ņiva" ziņoja, ka protestētāju skaits ir krietni lielāks - aptuveni 150 000.

Protestētāji devās gājienos pa Minskas centra ielām. Viņu plakāti vēstīja "Sievietes sit gļēvuļi" un "Vācieties!".

Jau vēstīts, ka sestdien Minskā notika sieviešu solidaritātes gājiens, kura laikā tika aizturēti vairāki simti cilvēku.

Aģentūra "Interfax" vēstīja, ka Minskā Neatkarības prospektā sākusies protestētāju masveida aizturēšana.

"Interfax" ziņoja, ka protestētāji tiek aizturēti arī Uzvaras laukumā, Kozlova ielā un citur galvaspilsētā.

Cilvēktiesību centrs "Vjasna" ziņoja, ka šodien Minskā aizturēti vismaz 33 cilvēki un vēl 41 aizturēts citās Baltkrievijas pilsētās.

Galvaspilsētā slēgtas metro stacijas un bloķēti interneta pakalpojumi.

Lukašenko prezidenta pils un tuvējās ielas tiek stingri apsargātas. Spēcīga drošības spēku klātbūtne jūtama daudzviet galvaspilsētā.

Aģentūra DPA vēstīja, ka Minskā cilvēkus savākuši aizturēšanas transporta līdzekļos vīrieši slēpotāju maskās bez identifikācijas zīmē.

Portāls "Tut.by" vēstīja, ka protesti notiek arī Gomeļā, Brestā, Grodņā, kur brutāli aizturēti vairāki desmiti cilvēku, un citās pilsētās.

Brestas policija ziņoja, ka izmantojusi asaru gāzi pret protestētājiem, un viens policists izšāvis gaisā trokšņu granātu.

Baltkrievijā jau vairāk par mēnesi turpinās masu protesti pret 9.augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, kamēr opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska tikai 10,1%.

Taču opozīcija, pamatojoties uz liecībām par nepieredzēti plašiem pārkāpumiem, apgalvo, ka šie rezultāti ir viltoti.

Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība (ES) un citas rietumvalstis.

Svarīgākais