Nīderlande Covid-19 dēļ ievieš stingrākus noteikumus liepilsētās

 
©EPA/Scanpix/Leta

Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā, Roterdamā un citās lielākajās pilsētās tiks ieviesti stingrāki veselības noteikumi saistībā ar bažām par Covid-19 infekcijas gadījumu otro vilni, piektdien paziņoja valdība Hāgā.

Attiecīgajos rajonos restorāniem un bāriem būs pusnaktī jābeidz viesu uzņemšana un jāslēdz savas durvis plkst.1 naktī. Viesu grupām jābūt mazākām par 50 cilvēkiem gan iekštelpās, gan ārtelpās.

Koncertu un citu plašāku pasākumu organizētājiem būs jāiesniedz pieteikumi to rīkošanai. Amsterdamā parki naktīs tiks slēgti, lai novērstu nelikumīgas ballītes.

Stingrākie noteikumi stāsies spēkā svētdienas vakarā.

Nīderlandes varas iestādes ir ziņojušas par gandrīz 2000 jauniem Covid-19 gadījumiem pēdējo 24 stundu laikā, un tas ir jauns rekords.

Straujāk pieaugot Covid-19 gadījumu skaitam, Nīderlandes varas iestādes bažījas, ka ir sācies inficēšanās otrais vilnis. Slimnīcas tomēr nav pārmērīgi noslogotas ar Covid-19 pacientiem, un amatpersonas mēģina nepieļaut, ka tas notiktu.

Nīderlandes premjerministrs Marks Rite atgādināja pilsoņiem par situāciju pavasarī un aicināja sabiedrību ievērot noteikumus.