Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 45 cilvēki

 
©scanpix.ee

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 45 cilvēkiem,  trešdien paziņojusi Veselības ministrija.

Līdz ar to inficēšanās ar šo vīrusu valstī konstatēta kopumā 3442 cilvēkiem, bet atveseļošanās apstiprināta 2125 cilvēkiem.

Pagājušajā diennaktī veiktas 6079 analīzes, bet pavisam Lietuvā veiktas 706 219 analīzes.

Daļā jaunatklāto gadījumu inficēšanās bijusi saistīta ar konkrētiem slimības perēkļiem. Tostarp viens gadījums saistīts ar perēkli šūšanas uzņēmumā Šauļos, ar kuru kopumā saistīti 40 gadījumi; viens gadījums saistīts ar perēkli Raseiņu policijas komisariātā, ar kuru pavisam saistīti 18 gadījumi; viens gadījums saistīts ar perēkli Raseiņu slimnīcā, ar kuru saistīti pavisam divi gadījumi; viens gadījums saistīts ar uzliesmojumu Kauņas Tehnoloģiju universitātē, ar kuru saistīti pavisam divi gadījumi; viens gadījums saistīts ar ģimenes svinībām Klaipēdas apriņķī, ar kuru saistīti pavisam astoņi gadījumi; viens gadījums saistīts ar uzliesmojumu transporta kompānijā Viļņas rajonā, ar kuru pavisam saistīti trīs gadījumi; viens gadījums saistīts ar uzliesmojumu Klaipēdas uzņēmumā "Klaipedos energija", ar kuru pavisam saistīti 11 gadījumi; viens gadījums saistīts ar kāda uzņēmuma darbinieku ekskursiju Klaipēdas rajonā, ar kuru pavisam saistīti 12 gadījumi; trīs gadījumi saistīti ar uzliesmojumu Viļņas Gabijas ģimnāzijā, ar kuru saistīti pavisam 12 gadījumi.

Četros gadījumos inficētā persona ieradusies no ārzemēm. 14 gadījumos cilvēks inficējies saskarsmē ar zināmu personu, kurai vīruss atklāts jau iepriekš, vēl 16 gadījumos nav ziņu, kur varētu būt notikusi inficēšanās.

Ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19 Lietuvā miruši 87 cilvēki, bet vēl 13 ar jauno koronavīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits. Aizvadītajā diennaktī nāves gadījumi nav reģistrēti.

Pēc Lietuvas Nacionālā sabiedrības veselības centra datiem, 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 15.septembrī Lietuvā ir 17,4. Savukārt, pēc Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, šis rādītājs ir 18,4.