Oksfordas Universitāte un "AstraZeneca" atsāk Covid-19 vakcīnas klīniskos izmēģinājumus

© ZUMAPRESS.com/Scanpix/LETA

Oksfordas Universitāte un farmācijas kompānija "AstraZeneca" atsākušas Covid-19 vakcīnas klīniskos izmēģinājumus, kas bija pārtraukti vairākas dienas, jo kādam brīvprātīgajam, kas piedalījās izmēģinājumos, bija parādījušās blaknes.

Izmēģinājumi atsākušies pēc tam, kad saņemta Lielbritānijas Zāļu un veselības aprūpes produktu regulēšanas aģentūras piekrišana, norādīts Oksfordas Universitātes sestdien izplatītajā paziņojumā.

Izmēģinājumu atsākšana ir "labas ziņas ikvienam", tviterī ierakstījis Lielbritānijas veselības ministrs Mats Hankoks.

Tādu pašu iemeslu dēļ vakcīnas izmēģīnāšana vairākas dienas bija apturēta arī jūlijā.

Šī vakcīna līdz šim injicēta 18 000 brīvprātīgo visā pasaulē , tostarp Lielbritānijā, ASV, Brazīlijā un Dienvidāfrikas Republikā, informējusi Oksfordas Universitāte.

"AstraZeneca" ir viena no deviņām kompānijām, kuru potenciālās Covid-19 vakcīnas ir 3.fāzes izmēģinājumu stadijā. Tā ir viena no vakcīnām, kuru iepirkumiem rezervējusi Eiropas Komisija.

Pēc "AstraZeneca" prognozēm, vakcīna varētu būt gatava šā gada beigās vai nākamā gada sākumā.

Krievijā ir izstrādāta un apstiprināta lietošanai vakcīna pret Covid-10, taču eksperti pasaulē norāda, ka ši vakcīna, kam dots nosaukums "Sputņik V", nav pietiekami izmēģināta.

Pasaulē

Bašara al Asada režīma krišana Sīrijā no Izraēlas skatupunkta ir kā boulinga bumbas metiena rezultāts, kad krīt visi ķegļi, - Izraēlai ir izdevies samazināt Irānas uzturēto grupējumu "Hamās" un "Hizbollah" spēku, un kritis ir arī Sīrijas režīms, kas bija ļoti nozīmīgs starpnieks, lai Irāna spētu apgādāt "Hizbollah" un apdraudēt Izraēlu no Libānas, kā arī no pašas Sīrijas teritorijas, intervijā aģentūrai LETA izteicās Izraēlas pulkvežleitnants, Krievijas informācijas operāciju un Krievijas Tuvo Austrumu politikas eksperts Daniels Rakovs.

Svarīgākais