Covid-19: Ungārija no 1. septembra pastiprinās robežkontroli

 
©AFP/Scanpix/Leta

Ungārija no 1.septembra pastiprinās robežkontroli, lai novērstu koronavīrusa izplatīšanos, šādi reaģējot uz jaunu inficēšanās gadījumu skaita pieaugumu kaimiņvalstīs, piektdien pavēstīja premjerministrs Viktors Orbāns.

"Skolās sākoties mācību gadam, mēs vairs nevarēsim strādāt ar robežas šķērsošanas sistēmu, kāda tā bija vasarā," sabiedriskā radio ēterā sacīja premjers.

Atbilstoši pašreizējiem noteikumiem, tiem, kas atgriežas no valstīm ar augstu inficēšanās līmeni, pašizolācijā ir jāpavada 14 dienas, ja vien viņi nevar uzrādīt divus negatīvus Covid-19 testu rezultātus.

Tomēr Horvātija, kur atvaļinājumus un brīvdienas pavada daudzi ungāri, joprojām ir "zaļajā sarakstā", un tas nozīmē, ka īpašie noteikumi uz to neattiecas.

Horvātijā ceturtdien tika reģistrēti 255 jauni inficēšanās gadījumi ar koronavīrusu, līdz ar to kopējais inficēšanās gadījumu skaits pieaudzis līdz 7329.

Tuvākas ziņas par jaunajiem ierobežojumiem Orbāns nesniedza.

Ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits Ungārijā līdz piektdienai bija sasniedzis 609, valstī apstiprināta 5046 cilvēku inficēšanās ar koronavīrusu.

Valdība līdz nākamā mēneša vidum izstrādās divu gadu plāna projektu ekonomikas stimulēšanai, sacīja Orbāns.