Jau ilgāk par diennakti pārtrūkusi saziņa ar Rīgā bāzētā medija žurnālistu; aizturēti vēl žurnālisti

 
©Reuters/Scanpix/LETA

Baltkrievijas pēcvēlēšanu protestu gaitā vairāki žurnālisti aizturēti, pazuduši un ievainoti, drošības spēkiem vēršoties pret protestu dalībniekiem, otrdien vēsta "Radio Brīvība".

Cietušo un aizturēto vidū ir kā baltkrievu žurnālisti, tā ārvalstu mediju pārstāvji.

Jau ilgāk par diennakti pārtrūkusi saziņa ar Rīgā bāzētā medija "Meduza" Krievijas žurnālistu Maksimu Solopovu.

Viņš tika aizturēts Minskā svētdienas vakarā un, kā liecina kolēģi, smagi piekauts.

Kur viņš atrodas šobrīd, nav zināms.

Krievijas cilvēktiesību aizsardzības organizācijas "Pravozaščita Otkritki" advokāts Antons Gašinskis pieļauj, ka Solopovs atrodas izmeklēšanas izolatorā Žodzinā, Minskas apgabalā.

Baltkrievijas tiesībsargājošās struktūras par Solopovu nekādu informāciju nesniedz.

Kopš pirmdienas vakara pazuduši sakari ar Krievijas medija "Rossija Segdņa" fotokorespondentu Iļju Pitaļevu.

Naktī uz otrdienu aizturēts Baltkrievijas laikraksta "Naša ņiva" galvenais redaktors Jegors Martinovičs.

Viņš kolēģiem paspējis nosūtīt SOS īsziņu. Tad sakari ar viņu pārtrūkuši.

Pirmdien ievainota "Naša ņiva" korespondente Natālija Lubņevska, kas gatavoja reportāžas par Minskas protestiem. Žurnālistei gumijas lode trāpījusi kājā, un viņu nācies hospitalizēt.

Krievijas tīmekļa medijs "MBH media" vēsta, ka cietis izdevuma korespondents Aleksandrs Skriļņikovs. Viņam trāpījusi trokšņa granāta.

Svētdien Minskā aizturētie Krievijas žurnālisti Antons Starkovs un Dmitrijs Lasenko, kā arī projekta "WarGonzo" dibinātājs Semjons Pegovs atbrīvoti. Par to pavēstīja Krievijas vēstnieks Baltkrievijā Dmitrijs Mezencevs.

Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova Baltkrievijas varasiestāžu vēršanos pret žurnālistiem nodēvējusi par neproporcionālu.

Svētdien notikušajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko izcīnījis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,9%, liecina oficiālie provizoriskie rezultāti.

Opozīcija uzstāj, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā un citās valsts pilsētās naktī uz otrdienu turpinājās protesti pret Lukašenko, kas izvērsās sadursmēs ar drošības spēkiem.